2022-01-18 22:29:27

ME 2022, gr. D: Białoruś wygrywa na pożegnanie z turniejem

Zakończyły się zmagania w polskiej grupie na Euro 2022. Białoruś pokonała Austrię 29:26.

Spotkanie to nie miało już żadnego wpływu w kontekście awansu do kolejnej fazy. Obie drużyny po dwóch porażkach były pewne tego, że to ich pożegnanie z Euro. Jedyną stawką tego spotkania były dwa punkty i trzecie miejsce w grupie.

Po wyrównanym początku zarysowała się przewaga Austriaków, którzy prowadzili nawet 11:7. Jednak jeszcze przed przerwą Białorusini doprowadzili do remisu. Po przerwie przez kwadrans prowadziła Austria, a później lepiej spisywała się Białoruś, która ostatecznie wygrała 29:26.

Na parkiecie mogliśmy oglądać zawodników znanych z PGNiG Superligi. Artsiom Karaliok z Łomży Vive Kielce rzucił cztery bramki, a Boris Zivković z Azotów Puławy dwie.

Białoruś - Austria 29:26 (16:16)