2017-02-28 10:45:00
Adam Brzuski

Czołówka ligi zwycięża, przebudzenie Bergischer. Podsumowanie 21. kolejki Bundesligi

Za nami 21. kolejka Bundesligi, która obyła się bez niespodzianek. Pewne zwycięstwa odniosły Flensburg, THW Kiel oraz Fuchse Berlin, a Bergischer wróciło do walki o utrzymanie.

SG Flensburg-Handewitt pewnym krokiem idzie po mistrzostwo Niemiec, nie dając szans kolejnym rywalom. Tym razem ofiarą klubu z północy padł Hannover. Przyjezdni potrafili stawiać opór tylko do 24. minuty spotkania, kiedy to na tablicy świetlnej widniał remis 11:11. Od tamtego momentu przewagę wypracowali sobie gospodarze, która w pewnym momencie wynosiła nawet 7 trafień. Lidera tabeli do pewnych dwóch punktów poprowadzili Mattias Anderson, broniący z 41% skutecznością, a także zdobywca 8 bramek, Holger Glandorf.

SG Flensburg-Handewitt - Hannover-Burgdorf 30:25 (15:12)

Równie pewnie, co podopieczni Ljubomira Vranjesa, po 2 punkty sięgnęło THW Kiel. Już w pierwszej połowie kilończycy wypracowali sobie siedmiobramkową przewagę, co pozwoliło im na kontrolowanie przebiegu spotkania w drugiej połowie. MT Melsungen stać było tylko na kosmetykę wyniku w końcówce meczu.

THW Kiel - MT Melsungen 30:28 (19:12)

O wywalczenie 4. miejsca na zakończenie sezonu skutecznie walczy Fuchse Berlin, które tym razem wygrało na parkiecie uczestnika pucharu EHF - Frisch Auf! W pierwszej połowie stołeczny klub potrafił wypracować sobie pięciobramkową przewagę, jednak ambitna postawa gospodarzy pozwoliła im odrobić straty i po pierwszej połowie Lisy schodziły z zaledwie jednobramkową zaliczką. W drugiej połowie berlińczycy kontrolowali przebieg spotkania i ostatecznie zwyciężyli. Warto dodać, że skutecznością w tym meczu błysnął Hans Lindberg, który zdobył  13 bramek (100% skuteczności).

FRISCH AUF! Goppingen - Fuchse Berling 24:28 (11:12)