2022-01-14 22:59:26
Michał Szpulak

ME 2022, gr C: Portugalski sen dobiega końca. Islandczycy lepsi w Budapeszcie

Reprezentacja Islandii pokonała w stolicy Wegier w MVM Dome Portugalczyków, czyli rewelację ostatnich euro. Osłabieni zawodnicy z kraju Fado nie mają jednak na tym turnieju większych ambicji.

Brak Pedro Porteli, Andre Gomesa,Luisa Frade, czy Joao Ferraza mógł się odbić na podopiecznych Paulo Pereiry, jednak w kadrze byli też inni gracze, którzy gwarantują jakość

Islandczycy to jedna z ciekawszych drużyn turnieju, bo jak nie mieć nadziei na coś większego, jak w składzie ma się takich graczy jak Omar Magnusson, Aron Palmarsson, Sigvaldi Gudjonsson czy Arnar Arsnarsson. Ten mecz miał być ich świetnym wejściem w turniej i był zdecydowanie był.

Zawodnicy Gudmundura Gudmundssona odjechali dopiero pod koniec pierwszej połowy na cztery trafienia (14:10), Portugalia w pierwszej części trzymała się jeszcze za sprawą Rui Silvy czy Vitora Iturrizy. Aron Palmarsson który w pierwszej połowie rzucił trzy bramki był mózgiem swojej drużyny i pomagał Elissonowi czy Gudjonssonowi podwyższać prowadzenie w drugiej części tak jak jego kolega z prawego rozegrania, kapitalny Omar Magnusson.

Portugalia straciła szybko dystans w drugiej części i doszło już do wyniki 14:20, którego Islandia nie zamierzała wypuścić. Ostatecznie drużyna z wyspy gejzerów notuje swoje pierwsze zwycięstwo w grupie B, w której faworyta po czwartkowej porażce Węgrów z Holandią próżno jest szukać.

MVP spotkania został wybrany zawodnik Łomży Vive Kielce Sigvaldi Gudjonsson, którzy zanotował pięć trafień, co obok Palmarssona i Elissona (po 4 gole) było najlepszym wynikiem. W Portugalii z kolei Vitor Iturriza i Rui Silva rzucili po 4 bramki.

Portugalia – Islandia 24:28 (10:14)

 
Dziś urodziny mają:

Adama Camara (25)
Adnan Tayfur (29)
Ahmed Saidi (24)
Aleksander Selmar Pedersen (23)
Alexandre Moali (31)
Alvaro del Valle Navasa (28)
Anastasios Chronis (20)
Andi Muhaxheri (28)
Artur Karvatski (26)
Ben Preiss (31)
Boris Misić (35)
Boris Sivak (34)