2022-01-14 20:15:08
Tomasz Brzozowski

ME 2022, gr. D: Niemcy z problemami pokonują reprezentacje Białorusi

W starciu grupowych rywali reprezentacji Polski mogło dojść do niemałego zaskoczenia. Reprezentacja Niemiec po pierwszych 30-stu minutach przegrywa z Białorusią 17:18. Druga połowa należała już jednak do naszych zachodnich sąsiadów. Wygrywają oni 33:29.

Spotkanie otworzyła w pierwszych sekundach Białoruś i ich przewaga utrzymywała się do końca 30-stu minut. Niemcy w pierwszej połowie jeszcze kilka razy próbowali nawiązać kontakt z rywalami ale dwójka najskuteczniejszych Białorusinów grających na co dzień w Łomży Vive Kielce: Uladzislau Kulesh i Artsem Karalek, nie miała żadnych problemów z pokonaniem swojego kolegi z klubowej szatni – Andreasa Wolffa. Niemiecki bramkarz do przerwy obronił tylko 1 z 11 rzutów oddanych w jego stronę.

W drugiej połowie po sześciu minutach gry, prowadzenie obejmuje reprezentacja Niemiec i od tego momentu to Białorusini muszą gonić wynik. 52. minuta  to prawdopodobnie skreśla szanse na wygraną dla Białorusi. Czerwoną kartką za potrójne wykluczenie został ukarany Viachaslau Bokhan, jeden z lepiej spisujących się w tym spotkaniu obrońców.

Od tego momentu reprezentacja Białorusi popełniła kilka błędów w grze ofensywnej, które ich rywale szybko zamieniają na bramki. Po ostatniej syrenie wynik jaki widniał na tablicy wyników to 33:29 dla Niemców. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Kai Häfner, zdobył 8 bramek.

Mecz do udanych mogą zaliczyć także Uladzislau Kulesh oraz Artsem Karalek, zawodnicy polskiego klubu zdobyli kolejno 7 i 6 trafień. 6 obron zanotował bramkarz kieleckiego klubu - Andreas Wolff.

Niemcy – Białoruś 33:29 (17:18)
Dziś urodziny mają:

Adama Camara (25)
Adnan Tayfur (29)
Ahmed Saidi (24)
Aleksander Selmar Pedersen (23)
Alexandre Moali (31)
Alvaro del Valle Navasa (28)
Anastasios Chronis (20)
Andi Muhaxheri (28)
Artur Karvatski (26)
Ben Preiss (31)
Boris Misić (35)
Boris Sivak (34)