2022-01-14 16:48:22
Wojciech Staniec

Kuriozalnych sytuacji na Euro ciąg dalszy. Organizatorzy postawili Polaków w trudnej sytuacji

O godzinie 20.30 ma się rozpocząć mecz Polska - Austria. Jednak nadal nie jest jasne w jakim składzie zagrają Biało-czerwoni.

- Z 5 zawodników, którzy dołączyli do kadry, wynik (negatywny) otrzymał tylko Melwin Beckman. Pozostała czwórka oczekuje na wynik wczorajszych testów. Cała kadra (wraz z wyżej wymienioną piątką) przeszła dziś (piątek) kolejne testy, których wyniki miały zostać przekazane do 15:30. Czekamy - napisano kilkanaście minut po godzinie 16 na profilu facebookowym ZPRP.

Sytuacja jest bardzo kuriozalna, bo na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem Polacy nie są pewni w jakim składzie zagrają. Również w czwartek Polacy długo czekali na wyniki testów, w końcu okazało sie, że część testów wykazała, że wszyscy są zdrowi, a jeden, że zakażony jest jeden zawodnik - Bartłomiej Bis oraz członkowie sztabu szkoleniowego - Marcin Wichart, Paulina Adamska oraz Wojciech Jurasz.

Co ciekawe - jak mówił w czwartek Patryk Rombel - według wcześniejszych ustaleń testy miały się odbywać tylko w dni wolne - a w dni meczowe testów miało nie być... - Jednak kadra została skierowana na testy wbrew zasadom jakie panują podczas EURO - napisał na Twitterze Paweł Bejnarowicz z polskiej federacji.

Początek meczu Polska - Austria zaplanowano na 20.30.

fot. Mateusz Kaleta
Dziś urodziny mają:

Adrian Danysz (24)
Andre Christiansen (27)
Andrei Vereshchagin (25)
Baptiste Bonnefond (29)
Borislav Apostolov (48)
David Svenningsen (34)
Dawid Jadanowski (27)
Dominik Krok (31)
Emilian Kolendo (28)
Evgenii Tsakharias (36)
Frederic Repke (31)
Grzegorz Słomczyński (25)