2022-01-13 22:36:54
Tomasz Brzozowski

ME 2022, gr. B: Niespodziewana porażka Węgrów! Gospodarze zatrzymani przez Holandię

Holandia i Węgry, obie ekipy przez wielu nazywane czarnymi końmi turnieju, dostarczyły nam emocji od 1 minuty aż po ostatnią syrenę. Ostatecznie to zawodnicy z kraju tulipanów wygrywają 31:28.

Węgrzy otworzyli wynik już w pierwszej minucie i to był jedyny moment w spotkaniu, w którym mogli cieszyć się z prowadzenia. Reszta należała już do Holendrów. Współpraca Luca Steinsa i Kaya Smitsa z reprezentacji Holandii znacząco wpłynęła na wynik po zakończeniu pierwszej połowy. Węgrzy schodzą do szatni przegrywając 10:13

Druga połowa przyniosła wiele szans na ponowne wyjście na prowadzenie dla gospodarzy turnieju. W 40. minucie za atak na twarz i brak jakiegokolwiek zainteresowania piłką, czerwoną kartką został ukarany Rutger Ten Velde. Wydawało się, że to będzie punk zwrotny w spotkaniu, jednak dobre interwencje bramkarza Holandii na to nie pozwoliły.

Determinacją i umiejętnościami Węgrzy doprowadzają do remisu w 57. minucie i do tego jeden z graczy drużyny przeciwnej zostaje oddelegowany na ławkę kar. Wszystko mogło skończyć się dobrze dla reprezentacji Węgier gdyby nie wybuch złości Máté Lékaia na minutę przed końcem. Najskuteczniejszy w tym spotkaniu Węgier nie wytrzymał po jego zdaniem błędnej decyzji sędziów. To przekreśliło ich szanse na zwycięstwo.

Ostatecznie mecz kończy się wygraną Holendrów  31:28, a najskuteczniejszym i najlepszym zawodnikiem na parkiecie został 24-letni Kay Smits. 11 razy trafiał do siatki drużyny przeciwnej.

Węgry - Holandia 28:31 (10:13)

fot. Grzegorz Trzpil
Dziś urodziny mają:

Adrian Danysz (24)
Andre Christiansen (27)
Andrei Vereshchagin (25)
Baptiste Bonnefond (29)
Borislav Apostolov (48)
David Svenningsen (34)
Dawid Jadanowski (27)
Dominik Krok (31)
Emilian Kolendo (28)
Evgenii Tsakharias (36)
Frederic Repke (31)
Grzegorz Słomczyński (25)