2022-01-13 19:44:41
Michał Szpulak

ME 2022, gr. A: Mistrzowie świata ogrywają Czarnogórę. Słowenia lepsza od Macedonii Północnej

Reprezentacja Słowenii zagrała całkiem niezłe zawody z odwiecznym rywalem pokonując go różnicą dwóch bramek. Kiril Lazarov rozegrał swój pierwszy mecz w roli trenera kadry na wielkim turnieju. Duńczycy spokojnie ograli Czarnogórę i bez większych problemów wygrali na inaugurację turnieju, 

Słoweńcy średnio zaczęli, na zaciągniętym hamulcu, jednak po chwili za sprawą Blaza Blagotinseka i przede wszystkim Jure Doleneca wyszli na trzy bramki przewagi. Na nic zdały się próby pogoni Filipa Kuzmanovskiego czy Filipa Taleskiego, bo pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Słoweńców 13:10.

Druga połowa to początek pogoni Macedończyków, Filip Kuzmanovski dał kontakt na 19:18 i wydawało się, że będą mogli wrócić do meczu. Mecz toczył się na zasadzie gol za gol, ale to Słoweńcy byli dwa kroki przed swoimi rywalami. Kapitalne zawody w ekipie Kirila Lazarova rozgrywał Cwetan Kuzmanovski, który rzucił dla Macedończyków 8 bramek. U Słoweńców brylowali Dolenec, Blagotinsek i Skube. Ostatecznie Słowenia wygrała różnicą dwóch bramek.

Słowenia - Macedonia Północna 27:25 (13:10)

 

Duńczycy zaczęli zawody dosyć spokojnie nie forsując tempa, jednak Czarnogórcy nie stawiali się za bardzo i od stanu 5:4 poszło już zdecydowanie łatwiej. Dunczycy za sprawą oczywiście Mikkela Hansena, ale i Mattiasa Gidsela czy Lasse Svana odskoczyli na osiem bramek. W ekipie z Bałkanów świetne zawody rozgrywał Branko Vujović, który do przerwy rzucił pięć bramek.

Druga połowa to potwierdzenie siły obecnych mistrzów świata, którzy spokojnie kontrolowali wynik i bez większych problemów utrzymali prowadzenie. Świetne zawody rozegrał Mikkel Hansen (10 goli) oraz Mattias Gidsel czyli nowa wielka strzelba Skandynawów (5 goli). Branko Vujović w swojej ekipie trafił 8 razy, co było najlepszym wynikiem.

Dania - Czarnogóra 30:21 (18:10)

fot: handballegypt2021.com

 
Dziś urodziny mają:

Adrian Danysz (24)
Andre Christiansen (27)
Andrei Vereshchagin (25)
Baptiste Bonnefond (29)
Borislav Apostolov (48)
David Svenningsen (34)
Dawid Jadanowski (27)
Dominik Krok (31)
Emilian Kolendo (28)
Evgenii Tsakharias (36)
Frederic Repke (31)
Grzegorz Słomczyński (25)