2021-11-25 09:26:36
Wojciech Staniec

Blaz Janc: To był dla mnie trudny powrót. Było dużo emocji

Pierwszy raz od odejścia z Łomży Vive Kielce, Blaż Janc zagrał w Hali Legionów. Słoweniec nie krył, że był to dla niego sentymentalny powrót.

- Dla mnie już wcześniej było trudno, gdy tu przyjechałem. Dużo emocji, byłem tutaj 3 lata. Kielce były dla mnie jak drugi dom, dziękuję bardzo. Zawsze będą w moim sercu, Kielce są najlepsze! - nie kryje skrzydłowy, który w Kielcach był trzy raz mistrzem Polski, zdobył dwa Pucharu Polski i raz był w Final4 Ligi Mistrzów. Jego kontrakt wygasł po sezonie, który został przedwcześnie przerwany z powodu pandemii. W związku z tym, że nie było okazji na oficjalne pożegnanie, to to odbyło się po meczu z Barcą.

Jednak samo spotkanie dla Janca nie było udane, bo Barca przegrała. - Gratuluję zespołowi z Kielc, pod koniec zagrali świetnie. My przez 45 minut graliśmy bardzo dorbze, ale później straciliśmy dużo piłek i taki zespół jak Kielce to wykorzystał. Przy takich kibicach na końcu było nam ciężko - nie ukrywał Janc.

- Myślę, że niemal cały mecz zagraliśmy lepiej niż Kielce... ale na końcu nie wiem co się stało. Musimy obejrzeć wideo i zobaczyć co musimy zrobić następnym razem - zapowiedział skrzydłowy.