2021-11-24 20:17:34

Co za pogoń Łomży Vive!!! Barca przegrała w Kielcach!

Drugi raz w ciągu tygodnia Łomża Vive ogrywa Barcę różnicą dwóch goli! Jeszcze kilka minut przed końcem meczu w Hali Legionów kielczanie przegrywali, ale odwrócili losy spotkania i wygrali 29:27.

Mecz zaczął się od efektownej bramki Szymona Sićki i prowadzenia kieleckiego zespołu 1:0. Później jednak o wiele lepiej grała Barca i zanotowała serię pięciu bramek. Do tej pory w tym sezonie Ligi Mistrzów w domowych meczach Łomża Vive nie notowała tak słabego wejścia mecz. Kielczanie mieli spore problemy ze skutecznością, a o wiele lepiej niż przed tygodniem spisywał się bramkarza Barcy Gonzalo Perez de Vargas.

Dopiero po jakimś czasie Łomża Vive zaczęła odrabiać straty. Skuteczny był Alex Dujshebaev, a w bramce zaczął odbijać Andreas Wolff. Mistrzowie Polski w końcu, w 21. minucie po golu Igora Karacicia doprowadzili do remisu 9:9. Później oglądaliśmy bardzo szybkie spotkanie, prawdziwą wymianę ciosów. Obrońcy trofeum Ligi Mistrzów znów odskoczyli, ale tym razem na dwie bramki.

Drugą połowę Łomża Vive zaczęła od bramki, później kielczanie mieli sporo okazji, aby doprowadzić do remisu. Mieli jednak ogromne problemy w ataku i w efekcie w 39. minucie Barca wyszła na prowadzenie 19:15.

Trudno się grało mistrzom Polski, ciągle musieli gonić rywala. W 50. minucie udało się zmniejszyć straty do dwóch trafień, ale chwilę później Barca znów wygrywała różnicą czterech goli.

Jednak - jeszcze raz Łomża Vive rzuciła się w pogoń, na cztery minuty przed końcem Nicolas Tournat zmniejszył straty do jednej bramki. Chwilę później Barca rozgrywała akcję przy przeraźliwych gwizdach i straciłą piłkę. O czas poprosił trener Talant Dujszebajew.  Do remisu doprowadził Artsiom Karaliok, a prowadzenie dał Alex Dujshebaev! To było pierwsze prowadzenie do stanu 1:0! Barca miała jeszcze 52 sekundy, o czas poprosił trener Antonio Ortega. Barca nie zdobyła bramki - a wynik jak przed tygodniem ustalił Arkadiusz Moryto.

To pierwszy w historii triumf kieleckiego zespołu z Barcelonąw Kielcach.

Łomża Vive Kielce - Barca 29:27 (14:16)

Łomża Vive: Kornecki, Wolff - Vujović, Sanchez-Migallon 1, Olejniczak, Sićko 2, A. Dujshebaev 8, Tournat 3, Karacić 2, Kulesz 3, Moryto 4, Thrastarson, Gębala, Karaliok 1, Gudjonsson 2, Nahi 3

Barca: Perez de Vargas, Maciel - Mem 3, Arino 5, Janc 1, N'guessan 2, Gomez 4, Thiagus Petrus, Cindrić 4, Fernandez 2, Makuc, Langaro, Richardson 1, Fabregas 2, Zein 1, Ben Ali 2

Kto był najlepszym zawodnikiem Łomży Vive w tym meczu?