2021-11-24 09:21:16
Wojciech Staniec

Łomża Vive Kielce znów gra z Barcą. To będzie trudniejszy mecz niż przed tygodniem

Wygrać drugi raz z rzędu z Barceloną? Zadanie bardzo trudne, ale realne. Taką próbę podejmą zawodnicy Łomży Vive Kielce.

Biorąc to pod uwagę, myślę, że teraz czeka nas jeszcze trudniejsze zadanie niż w zeszłym tygodniu. Zwycięstwem w Barcelonie narobiliśmy sobie i kibicom jeszcze większych apetytów. Pamiętajmy, że wciąż przyjeżdża do nas aktualny mistrz Europy i najbardziej utytułowana drużyna na świecie, a do tego rywale będą chcieli się nam zrewanżować, bo nie zwykli przegrywać u siebie w domu i na pewno będą przygotowani bardzo dobrze na drugie spotkanie. W Hali Legionów możemy jednak pokonać każdego i będziemy szukać kolejnych dwóch punktów - nie ma wątpliwości drugi trener, Łomży Vive, Krzysztof Lijewski.

Jak wyglądały dni po ostatnim meczu z Barcą? - Piątek spędziliśmy w podróży, w sobotę przygotowaliśmy się do meczu w Tarnowie i zagraliśmy spotkanie. Niedziela była wolna, więc dopiero w poniedziałek znów skupiliśmy się na Barcelonie - mówi Lijewski.

- Na pewno dokładnie przeanalizujemy nasz poprzedni mecz, bo musimy popracować, by zachować jeszcze większy spokój i rytm. Były momenty, że Barca z łatwością zamieniała nasze błędy na bramki. Cieszy, że wszyscy są do naszej dyspozycji. Ci, którzy zagrali najwięcej w Barcelonie, dostali wolne i nie pojechali do Tarnowa. Zamiast tego odpoczywali, więc mam nadzieję, że dobrze naładowali swoje baterie - kończy drugi trener mistrzów Polski.

Więcej o piłce ręcznej posłuchasz w podcaście Handball Talks PL:

źródło: kielcehandball.pl