2021-11-18 22:16:57

Zrobili to!!! Łomża Vive Kielce zdobyła Barcelonę!

Wielki triumf Łomży Vive w Barcelonie! Kielczanie po kapitalnym spotkaniu wygrali na wyjeździe z mistrzami Hiszpanii 32:30!

Łomża Vive zaczęła ten mecz spokojnie w ataku, dobrze w bramce bronił Andreas Wolff. Jeszcze w 10. minucie był remis 5:5. Wtedy zaczęły się problemy mistrzów Polski. Słabsza gra w ofensywie sprawiła, że rywale mogli wychodzić z szybkimi kontrami. Ostatecznie sześć minut później Barca prowadziła już 10:6.

Kielczanie, jednak szybko wrócili na odpowiednie tory. Duża w tym zasługa dobrej gry obronnej i skuteczności. Efekty przyszły bardzo szybko, bo w 20. minucie był remis, a później, gdy było 14:12 dla Łomży Vive o czas poprosił trener Carlos Ortega. Próbował on rotować składem, w bramce Gonzalo Pereza de Vargasa zastąpił Leonel Maciel. W kieleckim zespole bardzo dobrą zmianę na rozegraniu dał Uładzislau Kulesz. Świetnie wyglądała też współpraca z kołem. Skuteczni byli też skrzydłowi – Dylan Nahi i Arkadiusz Moryto. Obaj przed przerwą mieli po 5 skutecznych rzutów. Chwilę przed końcem pierwszej połowy Łomża Vive prowadziła już różnicą czterech bramek, a ostatecznie ta część meczu zakończyła się różnicą trzech trafień.

Po wznowieniu gry Łomża Vive znów odskoczyła na cztery gole, ale Barca szybko ze stanu 18:22 odrobiła dwie bramki. W z kolei 40. minucie przewaga kielczan stopniała do dwóch goli. Po chwili jednak włączył się Andreas Wolff, który obronił m.in. dwie świetnie sytuacje Angela Fernandeza Pereza – raz ze skrzydła, raz z kontry.

Obie drużyny grały twardo w obronie i w drugiej połowie padało już mniej bramek. Na każde trafienie każda z ekip musiała mocno zapracować. Kielczanie jednak cały czas utrzymywali 2-3, czasem 1 bramkę przewagi. Barcelona jednak nie mogła przełamać Łomży Vive. Na półtorej minuty przed końcem Barcelona stanęła przed szansą na doprowadzenie do remisu. Piłkę przechwycił jednak Karaliok, a na 32:30 rzucił Moryto. Chwilę później interwencją popisał się Wolff i kielczanie mieli piłkę! Łomża Vive ostatecznie wygrała 32:20 i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli.

Barca - Łomża Vive Kielce 30:32 (16:19)

Barca: Perez de Vargas, Maciel - Mem 7, Arino 2, Janc, N'guessan 7, Gomez 3, Thiagus Petrus, Cindrić 1, Fernandez 1, Parera, Makuc 3, Langaro 1, Richardson, Fabregas 5, Zein

Łomża Vive: Kornecki, Wolff - Vujović 3, Sanchez-Migallon, Olejniczak, Sićko 4, A. Dujshebaev 4, Tournat 2, Karacić 1, Kulesz 2, Moryto 7, Thrastarson, Gębala, Karaliok 3, Gudjonsson, Nahi 6

Kto był najlepszym zawodnikiem Łomży Vive w meczu z Barceloną?