2021-10-28 22:29:50

Sensacja w grupie Łomży Vive Kielce! FC Porto zatrzymało Barcę

FC Porto remisuje u siebie z FC Barceloną! Pierwszą wygraną odnotował SG Flensburg-Handewitt.

Barca była faworytem starcia w Porto, ale ten mecz zaczął się od prowadzenia gospodarzy 3:0. W pierwszej połowie Portugalczycy tylko na chwilę oddali prowadzenie. Po przerwie Portugalczycy zaczęli odjazd.

W pewnym momencie FC Porto odskoczyło na siedem goli! W bramce cudów dokonywał Sebastian Frandsen. Barca, to jednak Barca i wzięła się do odrabiania strat, dziesięć minut przed końcem było 27:27. Do końca oglądaliśmy zaciętą rywalizację. Na kilka sekund przed końcem Porto miało piłkę na wagę wygranej, ale obronił Gonzalo Perez de Vargas! FC Barcelona poszła z szybką kontrą, rzuciła bramkę... ale jej trener poprosił o czas. Duma Katalonii miała pięć sekund, aby zapewnić sobie zwycięstwo, ale nie zdołała pokonać bramkarza gospodarzy. Mecz zakończył się remisem, a taki wynik plus porażka Telekomu Veszprem oznacza, że to Łomża Vive Kielce została samodzielnym liderem grupy B.

W innym wieczornym meczu grupy B Flensburg odniósł w końcu pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Niemiec - pomimo sporych osłabień - okazali się wyraźnie lepsi od Motoru Zaporoże.

FC Porto - FC Barcelona 33:33 (17:14)

SG Flensburg-Handewitt - Motor Zaporoże 34:27 (13:11)