2021-10-27 20:16:45

Kosmiczny mecz w Hali Legionów! Łomża Vive Kielce pokonała PSG!

Co to był za mecz! Łomża Vive i PSG stoczyły pasjonujący pojedynek, który zakończył się triumfem mistrzów Polski 38:33.

Łomża Vive zaczęła z Branko Vujoviciem w pierwszym składzie, który szybko zanotował dwie bardzo udane akcje. Przez pierwszych dziesięć minut spotkanie było wyrównane, a wynik oscylował wokół remisu. W końcu kielczanie zaczęli swój koncert. Bardzo twardo i ofiarnie grała defensywa mistrzów Polski, swoje w bramce dokładał Andreas Wolff.

W 12. minucie Łomża Vive prowadziła 8:5, wtedy w bramce PSG doszło do zmiany Yanna Gentiego zastąpił Vincent Gerard. To jednak nie odmieniło losów meczu, w 19. minucie przy 12:8 o pierwszy czas poprosił trener paryżan – Raul Gonzalez. Próbował on rotować składem, na boisku pojawili się Luc Steins, Mikkel Hansen i Kamil Syprzak. Kielczanie grając w osłabieniu dwa razy zrobili przechwyty i rzucili z kontry. Szkoleniowiec PSG w 28. minucie skorzystał z drugiej przerwy, jego drużyna przegrywała wtedy różniąc sześciu bramek. Łomża Vive miała szansę, aby odskoczyć nawet na siedem bramek, ale ostatecznie po pierwszej połowie wygrywała różnicą pięciu trafień.

Po przerwie trener PSG dokonał sporych zmian, wymienił dwóch skrzydłowych, na rozegraniu pojawił się Dains Kristopans, paryżanie grali też obroną 5-1. Początkowo przyniosło to dobre efekty, bo mistrzowie Francji zaczęli odrabiać straty, kielczanie tuż po przerwie zatracili skuteczność i ich przewaga w 37. minucie zmalała do dwóch trafień (21:19).

W ułamku sekundy Łomża Vive przeszła przemianę, kolejno bramki rzucili Arkadiusz Moryto, Szymon Sićko, Alex Dujshebaev i Dylan Nahi. Mało? No to w 41. minucie mistrzowie Polski prowadzili 27:20.

Mecz był toczony w szalonym tempie, obie drużyny szły na wymianę ciosów i co chwilę oglądaliśmy atak z jednej, a to z drugiej strony. Cały czas utrzymywała się przewaga Łomży Vive. Kielczanie w sumie rzucili PSG aż 38 bramek i zasłużenie wygrało!

Łomża Vive Kielce - Paris Saint-Germain Handball 38:33 (19:14)

Łomża Vive: Kornecki, Wolff – Vujović 4, Sanchez-Migallon 1, Sićko 6, A. Dujshebaev 5, Tournat 2, Yusuf, Karacić 3, Kulesz, Moryto 3, Surgiel, Gębala, Karaliok 5, Gudjonsson 3, Nahi 6

PSG: Gerard, Genty – Steins 2, Ntanzi, Keita, Kristopans 3, Kounkoud 1, Sole Sala 4, Toft Hansen, Remili 3, Grebille 2, Syprzak 3, L. Karabatić, Hansen 8, N. Karabatić 1, Prandi 6

Kto był najlepszym zawodnikiem Łomży Vive Kielce w meczu z PSG?