2021-10-13 23:18:09
Piotr Pitas

Zacięty bój w Danii i dwa wysokie zwycięstwa w Grupie A! Wróciła Liga Mistrzów

W środowy wieczór poza hitowym spotkaniem Łomży Vive Kielce z Flensburgiem mecze rozgrywano w Grupie A Ligi Mistrzów. Aalborg po zaciętym spotkaniu zwyciężył jedną bramką nad Mieszkowem Brześć, wysokie zwycięstwa odnotowało THW Kiel i Montpellier.

Najpierw o godzinie 18:45 na parkiet w Danii wybiegły drużyny Aalborga i Mieszkowa Brześć. Spotkanie było niezwykle wyrównane, wynik przez całe 60 minut spotkania oscylował wokół remisu. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali tegoroczni finaliści Ligi Mistrzów i dwa punkty znalazły się na punkcie Aalborga po minimalnym zwycięstwie nad Mieszkowem 34:33. Ciężar zdobywania bramek na swoje barki w ekipie gospodarzy wzięło trzech zawodników: Felix Claar, autor 8 trafień oraz Sebastian Barthold i Kristian Bjornsen, którzy zgromadzili po 7 trafień na swoim koncie. Do zwycięstwa przyczynił się również bramkarz Simon Gade z ponad 31% skutecznością interwencji. Po 4 kolejkach Aalborg ma 6 punktów i jest liderem grupy, ale jutro może ich wyprzedzić Pick Szeged, jeżeli wygra w spotkaniu z Elverum. Mieszkow z kolei zajmuje ostatnie, ósme miejsce z zerowym dorobkiem punktowym.

W drugim meczu rozgrywanym o 18:45 THW Kiel pewnie pokonało PPD Zagrzeb 36:28. Goście ze stolicy Chorwacji utrzymywali walkę z faworyzowanymi gospodarzami nieco przez ponad 30 minut. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy szczypiorniści z Kilonii systematycznie powiększali prowadzenie. Po raz kolejny fantastycznie grę swojej drużyny prowadził Domagoj Duvnjak, z ekipy gości warto odnotować solidny występ Ivana Cupicia, który zdobył 6 bramek oddając 7 rzutów. THW Kiel dzięki zwycięstwu ma 6 punktów i zajmuje lokatę za Aalborgiem przez gorszy bilans bramkowy. PPD Zagrzeb ma tylko jedno oczko, po remisie z Elverum w poprzedniej serii spotkań.

THW Kiel - PPD Zagrzeb 36:28 (18:15)

Ostatnie spotkanie miało miejsce w macedońskim Skopje. Vardar podejmował Montpellier i stanął przed szansą na wskoczenie na miejsce lidera Grupy A. Plany gospodarzom pokrzyżowało Montpellier, pewnie wygrywając 31:25. Goście z południa Francji od samego początku spotkania kontrolowali przebieg meczu, genialną dyspozycją w bramce popisywał się Kevin Bonnefoi, swoje w ataku dołożyli Julien Bos i Kyllian Villeminot, gromadząc po 7 trafień. Francuzi w pełni kontrolowali mecz, w drugiej połowie prowadząc nawet 8 trafieniami. Ostatecznie Vardar zmniejszył rozmiary porażki do 6 trafień. Dzięki zwycięstwu Montpellier zrównało się punktami z Macedończykami, a dzięki lepszemu bilansowi trafień wyprzedziło ich w tabeli.

Vardar Skopje - Montpellier HB 25:31 (11:15)

W kolejnej serii spotkań Aalborg podejmie Vardar, Montpellier zagra z Mieszkowem Brześć, a THW Kiel podejmie w hitowym starciu Pick Szeged.