2021-10-12 09:36:39
Wojciech Staniec

Krzysztof Lijewski dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski

Nowa rola Krzysztofa Lijewskiego, który znalazł się w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski.

Lijewski dołączy do "sztabu szkoleniowego kadry narodowej B oraz specjalistycznych szkoleń dla prawo rozgrywających, które Związek Piłki Ręcznej w Polsce organizuje dla młodych talentów piłki ręcznej z myślą o ich efektywnym rozwoju" - informuje ZPRP.

Obecnie Krzysztof Lijewski jest asystentem Talanta Dujszebajewa w Łomży Vive Kielce. Jako zawodnik ma trzy medale mistrzostw świata, grał na Igrzyskach Olimpijskich, wygrał Ligę Mistrzów.

- Dla mnie gra dla reprezentacji zawsze była powodem do dumy, zaszczytem, a zarazem wielka odpowiedzialnością. Bardzo się cieszę, że ponownie mogę do niej wrócić w innej roli. Wierze ze wspólna ciężką pracą uda nam się jeszcze bardziej podnieść poziom wyszkolenia indywidualnego powołanych zawodników, co zaowocuje lepszymi wynikami pierwszej reprezentacji. Posiadam wiedzę praktyczną jak i merytoryczną i chciałbym się nią podzielić nie tylko podczas zajęć, ale również w czasie wolnym. Chciałbym im uświadomić, że ciężką pracą mogą sobie wywalczyć miejsce w pierwszym zespole i stanowić o jej sile - mówi Lijewski.

Więcej o piłce ręcznej posłuchasz w podcaście Handball Talks PL:

źródło: zprp.pl