2021-08-31 20:53:50

LE: Grupa Azoty Unia Tarnów przegrywa pierwszy mecz

Od porażki rozpoczęli zmagania w Lidze Europejskiej zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów, którzy przegrali z RK Nexe Nasice 28:23.

Mecz odbył się na Chorwacji, ale formalnie gospodarzami był klub z Polski. Tarnowianie mieli problem z halą w tym terminie, prosili rywali o zmianę gospodarza pierwszego meczu, ale bez skutku. W związku z tym oba mecz rozegrane muszą być w Nasicach.

Tarnowanie fatalnie weszli w ten mecz, widać było u nich debiutancką tremę, w w 12. minucie przegrywali już 0:7, a złą passę przełamał Kiril Kniazeu. Kolejne minuty były bardzo ciężkie dla finalistów Pucharu Polski z ubiegłego sezonu. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy aż jedenastoma bramkami.

Po przerwie gra Grupy Azoty Unii wyglądała lepiej, zaczęli oni zmiejszać straty i ostatecznie ulegli różnicą pięciu bramek, co biorąc pod uwagę pierwszą połowę nie jest złe. Dobre spotkanie rozegrał Taras Minotskyi, który rzucił siedem bramek. W zespole z RK Nexe najskuteczniejszy był były gracz Orlen Wisły Płock - Predrag Vejin (5 bramek), cztery gole zanotował łączony z Łomżą Vive Kielce - Halil Jaganjac.

Mecz rewanżowy odbędzie się 1 września, początek o godzinie 19. Zwycięzca dwumeczu awansuje do drugiej rundy.

Grupa Azoty Unia Tarnów - RK Nexe 23:28 (6:17)

Grupa Azoty Unia: Lijestrand, Hołda, Małecki - Minotsyki 7, Wojdan 5, Yoshida 3, Tokuda 2, Bushkou 2, Kniazeu 3, Kużdeba 1, Mrozowicz 1, Dadej, Matuura, Kaźmierczak, Pinda, Mróz