2021-08-28 18:37:01

LE: Wyraźne zwycięstwo Azotów. Spora zaliczka przed rewanżem

Zawodnicy Azotów Puławy udanie rozpoczęli zmagania w Lidze Europejskiej. W pierwszym meczu pierwszej rundy pokonali oni MRK Sesvete 29:21.

W meczu tym zespół z Puław musiał sobie radzić bez swojej największej gwiazdy - Michała Jureckiego, który ma problemy zdrowotne. Pomimo tego świetnie weszli oni w meczu i szybko prowadzili 4:1.

Goście z Chorwacji, dla których był to debiut w europejskich pucharach po kwadansie doprowadzili do remisu 6:6. Później jednak puławianie znów zaczęli budować przewagę i gdy w 27. minucie prowadzili 12:8 o czas poprosił trener przyjezdnych.

Po przerwie przewaga Azotów była już bardziej zdecydowana, w pewnym momencie urosła już do dziesięciu bramek, ale ostatecznie zespół Roberta Lisa wygrał różnicą ośmiu trafień.

Przed rewanżem, który odbędzie się za tydzień (sobota, 4 września, godzina 19) Azoty są w dobrej sytuacji.

Azoty Puławy - MRK Sesvete 29:21 (13:8)

Azoty: Bogdanov, Zembrzycki, Borucki - Akimenko 8, Przybylski 4, Podsiadło 3, Kowalczyk 3, Jarosiewicz 3, Łangowski 2, Gumiński 2, Zivković 1, Bachko 1, Fedeńczak 1, Rogulski 1, Dawydzik, Baranowski