2021-08-07 11:33:42

IO 2020: Brąz dla Hiszpanii! Świetna końcówka Alexa Dujshebaeva

Brązowy medal Igrzysk Olimpijskich dla Hiszpanii! W meczu o trzecie miejsce pokonali oni Egipt 33:31.

Egipt jest rewelacją tych Igrzysk Olimpijskich, podopieczni trenera Roberto Garcii Parondo już na styczniowych mistrzostwach świata byli blisko wejścia do strefy medalowej, ale wtedy przegrali pechowo po niesamowitym meczu z Danią. Tym razem w ćwierćfinale ograli Niemców i weszli do półfinału, w którym musieli uznać wyższość Francuzów, ale i w tym meczu nie zagrali źle. Ich rywalem w meczu o brąz była Hiszpania, która – niemal na pewno – po tym turnieju przejdzie zmianę pokoleniową. Dla kilku Hiszpanów ten mecz był ostatnim w reprezentacji, czy można byłoby sobie wymarzyć lepsze pożegnanie niż medalem olimpijskim?

Mecz zaczął się od prowadzenia Egiptu 4:2, jednak Hiszpanie odpowiedzieli na to golami Raula Entrerriosa, Aleixa Gomesa oraz Angela Fernandeza. Kolejne minuty były bardzo wyrównane i ciekawe. Tempo meczu było bardzo szybkie, a bramki padały co kilka chwil. W trakcie pierwszej połowy urazu stawu skokowego nabawił się Julen Aguinagalde, były zawodnik Łomży Vive Kielce potrzebował pomocy sztabu medycznego, sytuacja wyglądała dość groźnie, ale obrotowy wrócił do gry jeszcze w tej części meczu.

Pod koniec pierwszej połowy zarysowała się przewaga Hiszpanów, którzy wygrali ją różnicą trzech bramek, a w tej części meczu padło w sumie 35 goli. Po przerwie Egipcjanie odrobili straty, a do samego końca meczu oglądaliśmy wymianę ciosów. Kapitalną końcówkę zanotował Alex Dujshebaev, który najpierw rzucał ważne bramki, a w ostatniej akcji meczu podał do Raul Entrerriosa, który ustalił wynik meczu. Dla legendarnego Hiszpana była to ostatnia akcja w karierze.

Pięć bramek rzucił rozgrywający Łomży Vive – Alex Dujshebaev, a inny zawodnik kieleckiego klubu – Miguel Sanchez-Migallon zakończył mecz z dwoma trafienami.

Reprezentacja Hiszpanii wywalczyła brązowy medal Igrzysk Olimpijskich.

Egipt - Hiszpania 31:33 (16:19)