2021-08-05 15:37:54

IO 2020: Duńczycy zagrają w finale. Hiszpanów czeka walka o brąz

Reprezentacja Danii w finale Igrzysk Olimpijskich! Skandynawowie pokonali w meczu półfinałowym Hiszpanie 27:23.

Wynik meczu już w 32. sekundzie otworzył Mikkel Hansen. Hiszpanie na premierowe trafienie musieli czekać do czwartej minuty, ale Duńczycy odpowiedzieli dwoma trafieniami. Kolejne akcje należały do Hiszpanów i w 10. minucie było 3:3. Później jednak znów zarysowała się przewaga Duńczyków, którzy grali bardzo dobrze. Sporo piłek odbijał Niklas Landin, a jego zespół kontrolował boiskowe wydarzenia. Hiszpanie próbowali, walczyli, zmniejszali straty. Ale nie na tyle, aby móc doprowadzić do remisu, mieli oni problemy ze skutecznością.

Hiszpanie jednak cały czas mogli mieć nadzieję na odrobienie straty, w 44. minucie świetnie rzucił Alex Dujshebaev i jego zespół przegrywał już tylko różnicą dwóch trafień (18:20). Później jeszcze zmniejszyli straty do jednej bramki, ale to byłoby na tyle. Końcówka spotkania należała do zespołu z Danii, który wywalczył awans do finału.

Pięć bramek w tym spotkaniu rzucił Alex Dujshebaev z Łomży Vive, inny zawodnik kieleckiego zespołu Miguel Sanchez-Migallon zanotował jedno trafienie.

W sobotę o godzinie 14 dojdzie do finału, w którym Dania zagra z Francją, wcześniej bo o godzinie 10 rozpocznie się mecz o brąz pomiędzy Hiszpanią a Egiptem

Hiszpania - Dania 23:27 (10:14)