2021-08-01 14:08:53

IO 2020: Niemcy pokonali Brazylię i przypieczętowali trzecie miejsce w grupie

Pewne zwycięstwo reprezentacji Niemiec, która pokonała Brazylię 29:25.

Ogromnego pecha miał w 17. minucie bramkarz Brazylijczyków Leonardo Vial Tercariol. Podczas interwencji między słupkami zrobił typowego „pajacyka”, jednak upadając stanął bardzo niefortunnie i po chwili złapał się w okolicach kolana. Po chwili pojawili się przy nim medycy, a ostatecznie został zniesiony na noszach. Wtedy na tablicy wyników było 6:6, a po chwili Brazylijczycy odskoczyli na 8:6.

Jednak później inicjatywę przejęli Niemcy, którzy dość szybko odrobili straty i zaczęli budować przewagę. Dobrze zaczął bronić Johannes Bitter, który przed przerwą miał 40 procent skuteczności, a Niemcy prowadzili po tej części meczu 16:12.

Reprezentacja Niemiec wiedziała, że musi wygrać, żeby zająć trzecie miejsce w grupie. Zespół trenera Alfreda Gislasona spokojnie kontrolował boiskowe wydarzenia i pewnie wygrał 29:25.

W drugiej połowie na parkiecie pojawił się bramkarz Łomży Vive Kielce - Andreas Wolff, który odbił trzy z ośmiu rzutów rywali i miał 38 procent skuteczności. Bardzo aktywny był też inny zawodnik znany z polskich parkietów, były gracz Orlen Wisły Płock - Leo Dutra. Rozgrywający oddał dwanaście rzutów i zdobył siedem bramek.

Niemcy - Brazylia 29:25 (16:12)