2021-08-01 09:47:11
Redakcja

IO 2020: Argentyna bez szans w meczu z Hiszpanią

Hiszpania pewnie pokonała Argentynę 36:27 i zdobyła komplet arcyważnych punktów.

Wynik spotkania Hiszpanii z Argentyną otworzył Santiago Baronetto. Od 8. minuty meczu podopieczni Jordi Ribery  wyszli na prowadzenie i systematycznie powiększali różnicę bramkową. Aktualni mistrzowie Europy z każdą kolejna akcją rozpędzali się na parkiecie i pewnie pokonywali defensywę i bramkarza Argentyny. Po siedmiu trafieniach z rzędu Hiszpanie wygrywali już 12:5.

Gonzalo Pérez de Vargas nie pozwalał przeciwnikom na odrobienie strat. Przestój w ataku Argentyny przełamał Diego Simonet, ale rywale przejęli już kontrolę w meczu i po pierwszej połowie prowadzili 17:12.

Po zmianie stron Argetyna nie potrafiła znaleźć sposobu na poprawienie swojej gry i zmniejszenia liczby popełnianych błędów. Hiszpanów cały czas mimo wypracowanej przewagi nie zwalniali tempa. Nie do zatrzymania w tym spotkaniu był Aleix Gómez Abelló. Skrzydłowy został najskuteczniejszym zawodnikiem meczu (6 bramek). Argentyna była bez szans w starciu z Hiszpanami, którzy całkowicie dominowali na boisku.

Podczas meczu z Argentyną n aIgrzyskach Olimpijskich zadebiutował Miguel Sanchez-Migallon. Nowy zawodnik Łomży Vive Kielce zdobył trzy bramki.

Hiszpania -  Argentyna 36:27 (17:12)