2021-07-28 15:58:14

IO 2020: Zacięty pojedynek Francuzów i Niemców

Bardzo ciekawe było spotkanie reprezentacji Francji i Niemiec. Ostatecznie górą byli Trójkolorowi.

Początek spotkania był bardzo jednostronny. Ogromną przewagę mieli Francuzi, którzy narzucili swój styl gry i kontrolowali boiskowe wydarzenia. W 14. minucie prowadzili 8:4, a w 24. już 14:8. Jednak Trójkolorowi nie byli w stanie utrzymać tempa tego spotkania.  Dobrą zmianę w bramce Niemiec dał Andreas Wolff, a jego drużyna zaczęła odrabiać straty, które już przed przerwą zmalały do trzech goli (pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Francji 16:13 choć jeszcze pięć minut przed końcowym gwizdkiem wygrywali oni 16:10).

Po wznowieniu gry Niemcy wrócili do gry już w pełni, w 38. minucie Philip Weber doprowadził do remisu 18:18, a chwilę później prowadzenie dał Steffen Weinhold. Trzy kolejne gole padły łupem Francuzów i wydawało się, że tym razem nie wypuszczą oni już punktów z rąk. Ale i tym razem Niemcy odrobili straty.

Końcówka była bardzo ciekawa taktycznie, Niemcy grali wysoką, agresywną obroną. Na to Francuzi odpowiedzieli grą na dwa koła i agresywnymi ataki w obronę rywali. I właśnie defensywa – ale Trójkolorowych była kluczem do zwycięstwa. Sprawiali oni ogromne problemy Niemcom ze zdobywaniem bramek. Ostatecznie Francja wygrała jedną bramą.

W tym meczu oglądaliśmyna boisku dwóch zawodników Łomży Vive Kielce - Andreas Wolff miał 24 procent skuteczności, a Nicolas Tournat rzucił jedną bramkę.

Francja - Niemcy 30:29 (16:13)