2021-07-28 08:41:54

IO 2020: Mecz pod kontrolą Egiptu! Japonia bez szans na zwycięstwo

Starcie Egiptu z Japonią rozegrało się pod pełną kontrolą pierwszej z drużyn. Egipcjanie ani przez chwilę nie czuli większego zagrożenia ze strony rywali. Ostatecznie triumfowali 33:29 i mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Pierwsze sześć minut meczu należało do Egiptu. Reprezentanci tego kraju zdobyli trzy bramki z rzędu, dodatkowo wykluczając na dwie minuty jednego ze swoich przeciwników. Japończycy nieco zniwelowali straty, jednak Egipcjanie wciąż byli o krok przed nimi. Szczypiorniści z Japonii zupełnie nie potrafili przeciwstawić się rywalom. W swoim pierwszym meczu igrzysk postawili się Szwecji. Drugiego dnia byli już jednak bez szans. Wysoko ulegli Danii, przegrywając 30:47. Egipcjanie mają za sobą natomiast zwycięstwo. Pokonali Portugalię 37:31. Do tego samego dążyli w środowym starciu. I to im się udawało. Pierwsza połowa zakończyła się aż siedmiobramkową przewagą Egiptu (18:11). Aż sześć trafień na swoim koncie zapisał Al-Áhmar.

Drugą połowę rozpoczął Jin Watanabe. Prędko odpowiedzieli mu jednak dwaj Egipcjanie. Na dwadzieścia minut przed rozbrzmieniem ostatniego gwizdka Japończycy zaliczyli dobrą serię. Zdobyli kilka bramek z rzędu. Dzięki temu zmniejszyli różnicę dzielącą ich od rywali do czterech trafień. Jahíja Umar wziął jednak sprawy w swoje ręce i szybko podwyższył prowadzenie Egiptu. Japonia nie miała już zbyt wielkiej szansy na dogonienie rywali. Pod koniec zniwelowała straty, jednak ostatecznie i tak uległa w środowym meczu 29:33.

Japonia - Egipt 29:33 (11:18)