2021-07-28 07:34:58

IO 2020: Portugalia nie dogoniła Szwedów

Reprezentacja Szwecji po zaciętym boju pokonała Portugalię 29:28 i ma komplet zwycięstw na swoim koncie.

Mecz zaczął się w wymarzony sposób dla debiutujących na Igrzyskach Olimpijskich Portugalczyków, bramki rzucali Andre Gomes, Joao Ferraz, Rui Silva i Portugalia wygrywała 3:0. Reprezentacja Trzech Koron odpowiedziała na to błyskawicznie, w ciągu kilkunastu sekund zanotowała trzy trafienia i mieliśmy remis. Później oglądaliśmy wyrównane spotkanie, ale Portugalczycy w 24. minucie znów odskoczyli na 3 gole (13:10).

W tym meczu nie umieli jednak utrzymywać przewag i pierwsza połowa zakończyła się remisem 14:14.

Po przerwie do 40. minuty oglądaliśmy wyrównane spotkanie, ale później zarysowała się 2-3 bramkowa przewaga Szwedów, a w 55. minucie było już nawet 29:25. Końcówka należała do Portugalczyków, którzy rzucili się w szaloną pogoń. Na 17 sekund przed końcem mieli szansę na doprowadzenia do remisu, mieli przerwę i mogli ustawić akcję. Na rzut zdecydował się Miguel Martins, ale został zablokowany.

Z trzeciej wygranej w turnieju cieszyli się Szwedzi, a Portugalia doznała drugiej już porażki.

Szwecja - Portugalia 29:28 (14:14)