2021-07-26 07:28:10

IO 2020: Premierowe zwycięstwo Niemców

Z pierwszego zwycięstwa na Igrzyskach Olimpijskich cieszyła się reprezentacja Niemiec, która ograła Argentynę.

W meczu otwarcia Niemcy stoczyli zacięty bój z Hiszpanią, byli blisko triumfu, ale po słabszej końcówce przegrali. Również Argentyna w 1. kolejce zanotowała porażkę - musiała uznać wyższość Francji.

Ten pojedynek zaczął się po myśli Argentyńczyków, którzy prowadzili 2:0, a później mieli przewagę, po kwadransie było już 7:4. Niemcy jednak w końcu zaczęli odrabiać straty i pięć minut później doprowadzili do remisu (bramka Paula Druxa), a chwilę później po trafieniu Philipa Webera pierwszy raz to oni byli na czele rywalizacji. Później odskoczyli na dwie bramki, ale ostatecznie po pierwszej połowie prowadzili 4:3.

Po przerwie jeszcze mogło się wydawać, że Argentyna, której selekcjonerem znany jest z pracy w Orlen Wiśle Płock Manolo Cadenas sprawi niespodziankę. Później jednak zaczęła się rysować większa przewaga Niemców, którzy zaczęli kontrolować boiskowe wydarzenia i pewnie wygrali.

W tym meczu zobaczyliśmy Andreasa Wolffa z Łomży Vive Kielce, który odbił 12 z 36 rzutów rywali i miał 33 procent skuteczności.

Argentyna - Niemcy 25:33 (13:14)