2021-07-26 04:13:57

IO 2020: Bez niespodzianek w starciu Francji z Brazylią!

Dla Francji i Brazylii był to drugi mecz trwających igrzysk. W pierwszych starciach francuska ekipa pokonała Argentynę 33:27, Brazylijczycy natomiast ulegli Norwegom 24:27.

Francuzi początkowo wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Brazylijczycy starali się nie pozwolić rywalom na zbudowanie przewagi. Wyrównali więc wynik. Remis nie utrzymywał się na tablicy zbyt długo. Francja z Gouigu na czele znów była o kilka bramek lepsza od Brazylii. W 12. minucie różnica między drużynami sięgnęła już czterech trafień. Trójkolorowi nie zatrzymywali się. Nieco powstrzymała ich dopiero dwuminutowa kara Nikoli Karabaticia. W tym czasie brazylijska ekipa zdołała zniwelować straty. Motorem do zmniejszania różnicy bramek był Haniel Langaro.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Francji. Po powrocie z przerwy brazylijscy zawodnicy jeszcze bardziej walczyli o powrót na właściwe tory. W staraniach uczestniczyli między innymi Dutra, Rodrigues czy Chiuffa. Ten pierwszy miał na swoim koncie dziesięć trafień, dwaj kolejni - po pięć. Na niewiele się to jednak zdało. Francuzi wciąż pewnie prowadzili. I nie wypuścili zwycięstwa z rąk. Ostatecznie triumfowali w swoim drugim meczu tegorocznych igrzysk olimpijskich 34:29!

Francja - Brazylia 34:29 (16:13)