2021-07-24 22:19:31
Ewa Basak

Kamil Syprzak: Życzcie nam, aby na kolejne IO zbudować drużynę zdolną osiągać najwyższe cele

- Zrobię wszystko, aby zawalczyć jeszcze raz o marzenia! Życzcie nam, aby do tego czasu zbudować drużynę zdolną osiągać najwyższe cele. Czasu jest niewiele – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych reprezentant Polski, Kamil Syprzak. 

Trwają Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio, za nami też pierwszy dzień rywalizacji w piłce ręcznej. Niestety na tym prestiżowej sportowej imprezie brakuje reprezentacji Polski. Sympatycy handballu doskonale pamiętają wydarzenia z 2016, kiedy "Biało-czerwoni" po dramatycznym meczu przegrali w pófinale z Danią 28:29, a w meczu o trzecie miesce musieli uznać wyższość reprezentacji Niemiec 25:31. 

Teraz reprezentacja Polski nie zakwalifikowała się na Igrzyska i musimy czekać trzy lata na kolejne, podczas których wszysycy kibice mają nadzieję będą mogli już śledzić mecze z udziałem naszych zawodników.

Kamil Syprzak za pośrednictwem mediów społecznościowych napisał kilka wyjątkowych słów. - Dzisiaj zaczęły się pierwsze mecze na IO w Tokyo, na których niestety zabraknie polskiej reprezentacji szczypiorniaka. Pamiętam jak w 2016 roku w Rio zaczynaliśmy turniej. Co za niesamowite emocje! Spełnienie marzeń każdego sportowca i walka o medale do samego końca. Zapach medalu był mocno wyczuwalny. Jednak zajęliśmy wtedy 4 miejsce, zaraz za podium. Czegoś zabrakło, chociaż wydawać się mogło, że mieliśmy wtedy drużynę marzeń. Jedni powiedzą, że 4 miejsce to najgorsze z możliwych, drudzy jednak, że niesamowite osiągniecie bo to przecież Igrzyska Olimpijskie. Zabrakło tak niewiele, aby spełnić marzenia! - wspomina obrotowy reprezentacji Polski. 

"Kolejna szansa za kolejne 3 lata. Tej już nie stracę. Osobiście zrobię wszystko, aby zawalczyć jeszcze raz o marzenia! Życzcie nam, aby do tego czasu zbudować drużynę zdolną osiągać najwyższe cele. Czasu jest niewiele. Tymczasem życzę powodzenia wszystkim moim kolegom i koleżankom startującym w Tokyo!"