2021-07-24 16:46:33

IO 2020: Koncertowa gra Danii! Pogrom w meczu z Japonią

Duńczycy rozbili w pierwszym meczu na Igrzyskach Olimpijskich Japonię, wygrywając aż różnicą siedemnastu bramek.

Reprezentacja Danii nie mogła sobie wyobrazić lepszego początku meczu z Japonią. Aktualni mistrzowie świata rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 5:0. Japonia nie potrafiła wypracować dobrej pozycji rzutowej i już w 5. minucie starcia o chwilę przerwy poprosił szkoleniowiec Dagur Sigurdsson. Po rozmowie z trenerem jego podopieczni znów popełnili błąd w ataku, a rywale spokojnie powiększali swoją przewagę.

Dopiero w 7. minucie padła pierwsza bramka dla reprezentacji Japonii, a autorem trafienia był Adam Yuki Baig. Duńczycy całkowicie przejęli inicjatywę na parkiecie i nie zwalniali swojego tempa. W 20.minucie spotkania wygrywali już 18:6. Po pierwszej połowie zespół wygrywał już 25:14.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Japończycy byli bez szans i nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali. Dania notowała serie trafień i budowała prowadzenie. Dobre występy zanotowali także bramkarze Niklas Landin i Kevin Moller, którzy nie pozwolili na zmniejszenie strat przez rywali. Dania zagrała koncertowo, pokonując rywali aż 47:30.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Magnus Saugstrup Jensen – autor 8 bramek.

Dania – Japonia 47:30 (25:30)