2021-07-24 13:59:46

IO 2020: Co za końcówka Egiptu! Portugalia bez szans

Reprezentacja Egiptu nie dała szans w pierwszym meczu Igrzysk Olimpijskim Portugalczykom.

Spotkanie to zapowiadło się bardzo ciekawie i trudno było typować faworyta. Portugalczycy debiutowali na Igrzyskach Olimpijskich, dla nich sam awans - wywalczony w dramatycznych okolicznościach był już sporym sukcesem. Egipt i Portugalię łączy to, że są reprezentacjami, które mogą mieć spore aspiracje.

Po tym jak na początku Egipt odskoczył na trzy bramki szybko zrobił się wyrównany mecz. Tak było już do końca pierwszej części spotkania, która zakończyła się remisem 15:15. Wynik meczu już po końcowej syrenie ustalił Omar Yahia. Rozgrywający Veszprem był w bardzo trudnej sytuacji, ale udało mu się oszukać blok rywali i trafić do bramki rywala.

Druga połowa nadal była zacięta i zanosiło się na spore emocje. Tym bardziej, że Portugalczycy też wyszli na prowadzenie. Jak się później okazało decydujący był ostatni kwadrans, kiedy to Egipt mocno poprawił skuteczność i rzucał bramki seriami. Takiego komfortu nie miała Portugalia, która również zdobywała sporo goli, ale nie aż tyle. Co ciekawe, Egipcjanie w drugiej połowie zanotowali aż 22 gole i zasłużenie wygrali. Portugalscy bramkarze w całym meczu mieli tylko 16 procent skuteczności.

Portugalia - Egipt 31:37 (15:15)