2021-07-24 04:42:13

IO 2020: Zwycięstwo Norwegów nad Brazylią!

W pierwszym meczu grupy A na Igrzyskach Olimpijskich Norwegowie zmierzyli się z Brazylią. Po wyrównanej rywalizacji podopieczni Christian Bergea wygrali 27:24.

W pierwszym meczu na igrzyskach olimpijskich Norwegia zmierzyła się z reprezentacją Brazylii. Początek spotkania był nerwowy i żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć bramki. Zawodnicy popełniali proste błędy w ataku i dopiero w 6. minucie starcia wynik meczu otworzył Vinicius Teixeira. Szybko bramka odpowiedział Kristian Bjornsen, ale po chwili rywale zdobyli cztery oczka z rzędu i wyszli na prowadzanie 5:1.

W kolejnych minutach rywalizacja znacznie się wyrównała, a Norwegia goniła wynik. Brazylia postawiła trudne warunki rywalom i po trzydziestu minutach minimalnie prowadziła 13:12.

Po zmianie stron Norwegia błyskawicznie doprowadziła do remisu. W 33. minucie wyrównujące oczko zdobył Kristian Bjornsen. W kolejnych minutach Brazylia popełniła serię prostych błędów i nie mogła znaleźć sposobu na skuteczne pokonanie dobrze funkcjonującej obrony rywali. Norwegowie systematycznie powiększali różnicę bramkową, ale ambitni reprezentanci Brazylii nie zamierzali odpuszczać do samego końca.

Brazylia notowała przestoje w ataku, a przeciwnicy utrzymywali wypracowane na początku drugiej połowy trzy – cztery bramki przewagi. Końcówka spotkania należała do Norwegów, którzy kontrolowali przebieg meczu do samego końca i ostatecznie zwyciężyli 27:24.

Najskutezniejszym zawodnikiem w reprezentacji Norwegii był Sander Sagosen – 8 bramek, zaś w drużynie Brazylii Haniel Langaro – 5 bramek.

Norwegia- - Brazylia 27:24 (12:13)