2021-07-12 18:03:35
Wojciech Staniec

Alex Dujshebaev jedzie na Igrzyska Olimpijskie. Hiszpanie do Tokio bez jednej z gwiazd

Znamy skład reprezentacji Hiszpanii na Igrzyska Olimpijskie, trener Jordi Ribera zaskoczył na ostatniej prostej.

W ostatnich dniach Hiszpanie trenowali już w okrojonym osiemnasoosobowym składzie. Wiadomo było, że wypadnie z niego jeszcze dwóch zawodników, pozostali pojadą do Tokio. Ostatecznie okazało się, że do Japonii nie polecą Joan Canellas i Miguel Sanchez-Migallon. Brak pierwszego z nich to spora niespodzianka, gdyż jest on jedną z większych gwiazd reprezentacji Hiszpanii i grał w kadrze regularnie. Przyczyną absencji jest kontuzja mięśniowa prawej łydki, której doznał w jednym z ostatnich meczów towarzyskich. Z kolei Sanchez-Migallon od 1 lipca jest formalnie zawodnikiem Łomży Vive Kielce, jest specjalistą od obrony. Jego kosztem postawiono na bardziej doświadczony Virana Morosa i Gedeona Guardiolę.

W kadrze Hiszpanii nie brakuje jednak kieleckich wątków. Jest zawodnik Łomży Vive - Alex Dujshebaev, jest też Angel Fernandez Perez, który był szczypiornistą mistrzów Polski do 30 czerwca 2021 roku, a ostatnio podpisał umowę z FC Barceloną. Na Igrzyskach Olimpijskich zobaczymy też Julena Aguinagalde, który grał w Kielcach wiele lat i stał się legendą klubu.

Skład Hiszpanów:

Bramkarze: Gonzalo Pérez de Vargas (Barça), Rodrigo Corrales (Telekom Veszprém)

Środek rozegrania: Raúl Entrerríos (Barça), Daniel Sarmiento (Saint-Raphaël Var Handball)

Prawe rozegranie: Jorge Maqueda (Telekom Veszprém), Álex Dujshebaev (Łomza Vive Kielce), Eduardo Gurbindo (Vardar Skopje)

Lawe rozegranie: Antonio García (Fraikin Granollers), Viran Morros (bez klubu)

Prawe skrzydło: Ferran Solé (PSG Handball), Aleix Gómez (Barça)

Lewe skrzydło: Ángel Fernández (Barça), Valero Rivera (HBC Nantes)

Koło: Adriá Figueras (HBC Nantes), Julen Aginagalde (Bidasoa Irun), Gedeón Guardiola (TBV Lemgo)