2021-06-29 11:29:05
Wojciech Staniec

Liga Mistrzów tylko z Łomżą Vive Kielce! Orlen Wisła Płock bez dzikiej karty

Europejska Federacja Piłki Ręcznej podjęła decyzję w sprawie składu Ligi Mistrzów na nowy sezon! W rozgrywkach tych zobaczymy jeden z klub z Polski - Łomżę Vive Kielce.

Łomża Vive jako mistrz Polski miała miejsce w Lidze Mistrzów z przydziału, co wynika z dystrybucji miejsc przez EHF. Z kolei wicemistrz Polski - Orlen Wisła Płock ubiegała się o dziką kartę, ale jej nie dostała. EHF mogła dać tylko sześć takich kart i trafiły one do: Mieszkowa Brześć, Montpellier, Telekomu Veszprem, Elverum Handball, CS Dinama Bukareszt. Płocczan czekać więc będzie drugi rok z rzędu rywalizacja w Lidze Europejskiej. W minionym sezonie doszli aż do Final4 tych rozgrywek.

Do ciekawej sytuacji doszło wśród klubów, które mają miejsce w Lidze Mistrzów na podstawie rankingu. Tu nie zatwierdzono w pełni jednego klubu, chodzi o triumfatora Ligi Mistrzów w 2017 i 2019 roku - Vardar Skopje. Mistrzowie Macedonii Północnej już rok temu został dopuszczony do rozgrywek pod pewnymi warunkami, których nie spełnił. Teraz, aby zagrać w Lidze Mistrzów Vardar będzie musiał wpłacić do depozytu milion euro, w dwóch ratach (pierwsza 13 lipca, druga 27 lipca). Jeśli tego nie zrobi, to w Lidze Mistrzów zagra mistrz Słowenii - Gorenje Velenje, a Vardar strai miejsce w Champions League oraz w Lidze Europejskiej. Zawodnikiem Vardaru jest Patryk Walczak, a latem trafi do niego Jan Czuwara.

Pewne startu w Lidze Mistrzów są na postawie rankingu: HC PPD Zagrzeb, Aalborg Håndbold, Barça, Paris Saint-Germain HB, THW Kiel, SG Flensburg-Handewitt, MOL-Pick Szeged, Łomza Vive Kielce oraz FC Porto.

Losowanie fazy grupowej odbędzie się w piątek, 2 lipca o godzinie 11. Wcześniej EHF ogłosi podział na koszyki. Start sezonu zaplanowano na 15/16 czerwca.

fot. Mateusz Kaleta

Czy EHF powinna przyznać Orlen Wiśle Płock dziką kartę?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj