2021-06-14 09:13:03

Znamy króla strzelców Ligi Mistrzów. Alex Dujshebaev w czołówce

Valero Rivera z HBC Nantes został królem strzelców Ligi Mistrzów.

W niedzielę zakończony został sezon Ligi Mistrzów. Rozgrywki wygrała FC Barcelona, która w wielkim finale rozbiła Aalborg 36:23. Znamy już najskuteczniejszych zawodników sezonu.

Królem strzelców został Valero Rivera z HBC Nantes. Hiszpan, który gra na lewym skrzydle rzucił w sumie 95 bramek. O dwie więcej niż drugi w tym zestawieniu Dika Mem z FC Barcelony, Francuz zakończył sezon z 93 golami. Równie z nim na drugim miejscu, także z 93 bramkami znalazł się białoruski skrzydłowy z Mieszkowa Brześć, Mikita Valiupau.

Czwarte miejsce przypadło innego zawodnikowi FC Barcelony - Aleixowi Gomez. Skrzydłowy rzucił 92 bramki.

Wysoko, bo na piątym miejscu znalazł się Alex Dujshebaev. Zawodnik Łomży Vive zdobył 90 bramek, kielczanie zakończyli sezon już na 1/8 finału, a więc gdyby zaszli dalej, to rozgrywający miałby szanse na koronę króla strzelców.