2021-06-13 19:27:17
Wojciech Staniec

Wielki triumf Barcelony! Aalborg rozbity w finale Ligi Mistrzów

W wielkim finale Ligi Mistrzów FC Barcelona rozbiła Aalborg i wygrała Ligę Mistrzów w sezonie 2020/2021!

Od dłuższego czasu w Barcelonie budowana jest drużyna, która ma jeden jasny cel – wygrać Ligę Mistrzów. Co roku mistrzowie Hiszpanii pozyskują największe gwiazdy światowego formatu, ale od 2015 roku wygrać trofeum nie może. Po części głową zapłaci za to trener Xavi Pascual, który odchodzi – ale ma okazję pożegnać się z Barcą triumfem w Lidze Mistrzów.

Katalończycy w ostatnich latach byli wymieniani w Final4 w roli faworyta, ale później zawodzili. Pierwsze minuty mogły przypomnieć ich kibicom najgorsze demony. W 8. minucie Aalborg prowadził 5:2 i zanotował fatalny przestój. Kolejne akcje należały do Barcy, który w 14. minucie po golu Ludovica Fabregasa prowadziła 8:5. Z przerwy skorzystał wtedy trener Duńczyków, Stefan Madsen. To jednak nie pomogło w zatrzymaniu rozpędzonej Barcy. Później próbował on grać nawet siódemką w polu, ale nic to nie dało. Po pierwszej połowie było 16:11.

Po wznowieniu gry Barca dała jasny sygnał, że interesuje ją tylko jedno. Dość szybko odskoczyła na 18:11. W kolejnych minutach jej przewaga rosła, sytuację ratować próbował trener Aalborga, i znów wziął czas. W krótkim czasie jego drużyna zmniejszyła straty z minus dziewięciu, do minus siedmiu bramek.

Szybko jednak Barca znów zaczęła odjeżdżać, po golu przez całe boisko Gonzalo Pereza de Vargasa (w całym meczu rzucił ich w sumie trzy) wygrywała już 28:18. Do końca spotkania Katalończycy grali jak z nut i wysoko wygrali. Co ciekawe, drużyna ta w całym sezonie Ligi Mistrzów wygrała wszystkie mecze!

FC Barcelona  Aalborg Handball 36:23 (16:11)Następny artykuł: PSG trzecią drużyną Europy!