2021-06-13 16:46:18

PSG trzecią drużyną Europy!

Brązowy medal Ligi Mistrzów dla PSG, które pokonało HBC Nantes 31:28.

W meczu o brązowy medal zagrały PSG i HBC Nantes, a więc był to pojedynek dwóch drużyn z Francji. W półfinale paryżanie ulegli Aalborgowi, a Nantes FC Barcelonie.

Początek należał do zespołu HBC, który po bramkach Aymerica Minne i Valery Rivero prowadził 2:0. Kapitalnie spisywał się bramkarz Cyril Dumolin, który bronił rzuty paryżan w sytuacjach wręcz nieprawdopodobnych. Zespół Alberto Entrerriosa utrzymywał przewagę do 16. minuty, wtedy to PSG najpierw doprowadziło do remisu, a następnie 12:10.

Paryżanie stopniowo się rozpędzali i powiększali przewagę, ale nadal wybornie grał Dumolin. Po pierwszej połowie PSG wygrywało 17:13.

Po przerwie dość szybko HBC zaczęło gonić i dogoniło rywala. W 39. minucie Kiril Lazarov doprowadził do remisu 24:24, później grający w tym meczu w roli gospodarza Nantes miało szansę, aby odskoczyć od rywala ale zabrakło im skuteczności. Zamiast tego zrobiło się 26:24 dla PSG.

Paryżanie za sprawą Kamila Syprzaka i Dylana Nahiego odskoczyli jeszcze wyżej i to oni cieszyli się z wygranej. Reprezentant Polski rzucił w tym meczu trzy bramki.

HBC Nantes - Paris Saint-Germain Handball 28:31 (13:17)