2021-05-30 19:12:51
Michał Szpulak

Bundesliga: Pewne zwycięstwa faworytów, THW Kiel nadal na czele tabeli

THW Kiel, Fuchse Berlin, Flensburg Handewitt i SG Magdeburg odniosły pewne zwycięstwa w ramach 32 kolejki gier Bundesligi. We wcześniej rozegranym meczu awansem Rhein-Neckar pokonało Nordhorn-Lingen.

W Sparkassen Arenie w Kilonii miejscowe "Zebry" podjęły zdegradowany już w zasadzie TuSEM Essen. Gospodarze nie dali za wielkich szans swoim rywalom i już do przerwy ekipa Filipa Jichy prowadziła 21:14. Spacerek Kilończyków był zasługą świetnie grających tego dnia Domagoja Duvnjaka, Sandera Sagosena i Oskara Sunnefelda. Mistrzowie Niemiec potraktowali ten mecz jako rozgrzewkę przed prawdziwym wyzwaniem, jakie czeka ich w nastęonych tygodniach (Pojedynki z Magdeburgiem, Goppingen czy Rhein Neckar Loewen). 21-krotni mistrzowie Niemiec nie mogą pozwolić sobie na żadną wpadkę.

Bez problemów ze swojego meczu wyszła także ekipa największych rywali THW Kiel czyli SG Flensburg Handewitt, który pokonał na wyjeździe TBV Lemgo różnicą jedenastu trafień. W pierwszej połowie drużyna z Nadrenii Północnej Westfalii nie odstawała od faworyzowanego rywala , jednak po przerwie "Wikingowie" tylko dobili rywala i ostatecznie zwyciężyli dzięki świetnej grze Jima Gottfridssona, Hampusa Wanne i Simona Halda Jensena aż 33:22. Flensburg traci w tabeli niemieckiej Bundesligi tylko jeden punkt do odwiecznego rywala z Kilonii i prawdopodobnie do końca sezonu będzie się liczyć w walce o tytuł Mistrza Niemiec.

SG Magdeburg także nie miał problemów ze swoimi rywalami. GWD Minden co prawda do przerwy postawiło się "Gladiatorom" i zakończyło tę część meczu przegraną zaledwie jedną bramką. W drugiej połowie Omar Magnusson i Michael Damgaard wzięli sprawy w swoje ręce i spokojnie dobili bezradnego rywala. W Minden odchodzący do Goppingen Kevin Gulliksen rzucił 7 bramek, Doruk Pehlivan wypożyczony z Kielc trafił do siatki z kolei 5 razy. Piotr Chrapkowski w Magdeburgu nie zagrał za dużo, tylko w obronie, zaliczył jedno dwuminutowe wykluczenie.