2021-05-23 22:01:21

Piotr Chrapkowski zdobywcą Ligi Europejskiej! Magdeburg lepszy od Lisów

SC Magdeburg zdobywa Ligę Europejską! W finale zespół Piotra Chrapkowskiego pokonał Fuchse Berlin .

Magdeburg zaczął ten mecz bardzo dobrze, bo od trzech bramek. Berlińczycy pierwsze trafienie zanotowali w 5. minucie. Zawodnicy ze stolicy Niemiec popełniali proste błędy, często tracili piłki. Gladiatorzy raz po raz wyprowadzali kontry. Trener Fuchse był bardzo niezadowolony z przebiegu spotkania i gdy w 21. minucie jego zespół przegrywał już 6:12 poprosił o drugi w tym meczu czas. To jednak nie odwróciło losów meczów, nadal zdecydowaną przewagę miał zespół Piotra Chrapkowskiego. Po pierwszej połowie SC Magdeburg prowadził 15:8.

W drugiej połowie berlińczycy zaczęli spisywać się lepiej. Mogli liczyć na wsparcie swojego bramkarza, Dejana Milosavljeva, powoli, z mozołem zaczęli odrabiać straty, w 38. minucie przegrywali już tylko 19:23.

W 52. minucie przewaga Gladiatorów po tym jak karnego na bramkę zamienił Hans Lindberg stopniała do trzech trafień, z kolei w 55. do dwóch. Jednak Magdeburg - w dużej mierze dzięki swojego bramkarzowi Jannicowi Greenowi opanowali sytuację. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło.

SC Magdeburg wygrał historyczną, bo pierwszą edycję Ligi Europejskiej. Z triumfu cieszył się reprezentant Polski, Piotr Chrapkowski, który grał głównie w obronie, ale rzucił jedną bramkę.

SC Magdeburg  Füchse Berlin 28:25 (15:8)