2021-05-20 22:23:16
Piotr Pitas

Formalność Barcelony. Pewny awans Katalończyków do Final Four

Barcelona pokonała w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału EHF Ligi Mistrzów Mieszkow Brześć 40:28 i awansowała do Final Four w Kolonii.

W pierwszym spotkaniu Katalończycy wygrali w Brześciu 33:29 po zaskakująco wyrównanym spotkaniu. W rewanżu na własnym parkiecie mistrzowie Hiszpanii od samego początku dominowali i w pełni zasłużenie awansowali do turnieju finałowego.

Tylko przez kilka pierwszych minut pierwszej połowy Mieszkow utrzymywał kontakt z Barceloną. Później podopieczni Xaviera Pascuala wskoczyli na wyższe obroty i systematycznie powiększali przewagę. Przez około 20 minut gry wynik nie wyglądał źle dla gości z Białorusi. Strata czterech bramek do Barcelony w Palau Blaugrana to nie powód do wstydu, ale wszystko zacięło się w ostatnich minutach pierwszej połowy. Zrezygnowani goście pogodzili się z porażką, a Barcelona w ciągi kilku minut wyprowadziła serię skutecznych ataków budując aż 8 bramek przewagi do przerwy.

Losy awansu były przesądzone już po pierwszej połowie, ale to nie oznaczało, że Katalończycy zamierzali odpuścić. Wręcz przeciwnie, gospodarze zagrali dla kibiców powracających do hali po wielomiesięcznej przerwie. Już po kilku minutach drugiej połowy Barcelona prowadziła 27:17, a swoją grą celebrowała awans do Final Four. Sporo bramek z przechwytów rzucił Dika Mem, świetnie na skrzydłach odnajdywali się Casper Mortensen oraz Aleix Gomez. Powody do radości kibicom dawał również Gonzalo Perez de Vargas broniąc rzuty z siódmego metra. Ostatnie minuty to już dowiezienie wyniku i celebracja w pełni zasłużonego awansu. Ostatecznie Barcelona zwyciężyła 40:28.

Poza Barceloną do Final Four Ligi Mistrzów awansowało HBC Nantes, Aalborg Handold oraz Paris Saint-Germain. Katalończycy będą głównym faworytem do triumfu w całych rozgrywkach. Ostatni raz Ligę Mistrzów wygrali w 2015 roku pokonując w finale węgierskie Veszprem.

Barcelona - Mieszkow Brześć 40:28 (21:13). Wynik dwumeczu 73:57 dla Barcelony