2021-05-20 20:35:17

Telekom Veszprem nie wytrzymał końcówki. Wojna nerwów i awans do Final4 dla HBC Nantes

Ogromne emocje w rewanżowym starciu Telekom Veszprem z HBC Nantes. Po widowiskowej walce i zaciętej rywalizacji do ostatniej minuty HBC przegrało z gospodarzami 30:32, ale ostatecznie to to drużyna z Francji zagra w Final4 Ligi Mistrzów!

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym pomiędzy HBC Nantes a Veszprem Francuzi wypracowali cztery  bramki zaliczki. Zawodnicy HBC dobrze rozpoczęli także rewanżowe spotkanie i w 5. minucie wygrywali 5:2. Zmobilizowani do walki gospodarze po nerwowym początku meczu gonili rywali, konsekwentnie odrabiając straty, co udało się osiągnąć w 17. minucie. Wyrównujące oczko dla Telekom Veszprem zdobył Fathy Omar.

W bramce gospodarzy rozkręcał się Vladimir Cupara, który zatrzymywał kolejne próby  HBC Nantes. Niesieni dopingiem własnych kibiców zawodnicy Telekom Veszprem rozpędzali się na parkiecie i budowali swoją przewagę. Rywalizacja była bardzo zacięta i żadna z drużyn nie zamierzała się poddawać. Goście nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie Petara Neandicia, który bez większych problemów przebijał się przez defensywę HBC. Ostatecznie po pierwszej połowie starcia gospodarze prowadzili 18:15.

Po zmianie stron gra znacznie przyspieszyła, chociaż lepiej drugą część spotkania rozpoczął Telekom Veszprem. Już w 32. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 20:16 i zmotywowani walczyli o powiększenie różnicy. HBC Nantes przebudziło się i rzuciło cztery bramki z rzędu, doprowadzając do remisu 20:20. Gra jeszcze bardziej się wyrównała.

W 36. minucie po kolejnej fenomenalnej obronie Rodrigo Corallesa i szybkiej kontrze Rogerio Moraesa gospodarze odskoczyli rywalom na dwa oczka. HBC Nantes coraz trudniej udawało się przebić się przez mocną defensywę gospodarzy. Goście jednak nie odpuszczali do samego końca. Końcówka pojedynku była bardzo nerwowa i  Telekom Veszprem nie utrzymał swojej przewagi. Kluczowe interwencje w ostatnich minutach zanotował Emil Nielsen, przybliżając swoją drużynę do awansu do Final4. Po emocjonującej końcówce mecz zakończył się wynikiem 32:30 na korzyść Veszprem, ale to zespół HBC Nantes cieszyć się z awansu do Final4 Ligi mistrzów.

Veszprém - HBC Nantes 32:30 (18:15)

Czy awans HBC Nantes do Final4 LM jest dla Ciebie zaskoczeniem?