2021-05-19 20:23:52

THW nie obroni trofeum Ligi Mistrzów! PSG zagra w Kolonii

PSG odrobiło straty z pierwszego meczu, pokonało THW 34:28 i awansowało od Final4 Ligi Mistrzów.

Przed tygodniem THW zwyciężyło 31:29. Od początku rewanżu oglądaliśmy zacięte spotkanie. Pierwsza połowa była pasjonująca, gra toczyła się na zasadzie gol za gol, gospodarze cały czas mieli nieznaczną przewagę, jednak nie udawało im się zbudować większej przewagi. Również po przerwie obraz gry był podobny. Na przełom trzeba było chwilę poczekać.

W 48. minucie w ekwilibrystyczny sposób do bramki trafił Dylan Nahi i PSG prowadziło 27:23. Paryżanie pod koniec meczu mocno się rozpędzali, przy rzutach mieli też sporo szczęścia, tak jak rzucający zza pleców Luc Steins. Po jego jego trafieniu w 50. minucie było 29:24 i o czas poprosił Filip Jicha. W 54. minucie minucie swój występ w meczu zakończył były zawodnik PSG, obecnie grający w THW – Sander Sagosen, który otrzymał czerwoną kartkę.

Końcowka spotkania była toczona w gorącej atmosferze, brzydko faulowany był m.in. Kamil Syprzak, co wzbudziło duże kontrowersje. "Zebry" nie były jednak w stanie odrobić strat na tyle, aby uzyskać korzystny dla siebie wynik.

Spotkanie bez bramki zakończył Kamil Syprzak, z kolei Dylan Nahi, który latem trafił do Łomży Vive Kielce rzucił sześć bramek.

Paris Saint-Germain Handball - THW Kiel 34:28 (16:15)