2021-05-19 10:22:48
Wojciech Staniec

Przed nami rewanżowe mecze ćwierćfinałowe. Będzie zaskakujący skład Final4 Ligi Mistrzów?

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe przyniosły kilka niespodzianek. Teraz czas na rewanże.

Pierwszych dwóch uczestników Final4 poznamy już w środę. Tego dnia - już o godzinie 18.45 dojdzie do hitu, czyli starcia PSG z THW. Przed tygodniem w Niemczech "Zebry" wygrały 31:29, obrońcy Ligi Mistrzów są więc kroczek bliżej od awansu, jednak - jak wiadomo - w piłce ręcznej dwie bramki można odrobić w kilkadziesiat sekund. Do starcia tych drużyn mógłoby spokojnie dojść w samym finale rozgrywek, ale tym razem jedna z nich odpadnie już na etapie 1/4 .

Wieczorem o Final4 zagra inny niemiecki zespół - SG Flensburg-Handewitt. Zespół z Północy Niemiec ma przed sobą ciężkie zadanie, bo musi odrobić pięć bramek straty do Aalborga. Duńczycy są jednym z objawień tego sezonu Ligi Mistrzów. Drużyna ta już gra bardzo dobrze, a w kolejnych latach będzie jeszcze poteżnie wzmacniana (m.in. przez Mikkela Hansensa, czy Arona Pallmarsona). Flensburg ma za sobą udaną fazę grupową i chce wrócić do Final4. 

Czwartkowe półfinały zacznie starcie Telekomu i HBC Nantes. W pierwszym spotkaniu - dość - niespodziawanie wygrali Francuzi, mecz zakończył się wynikiem 32:28. Pogromcy Łomży Vive Kielce mogą mieć jednak spory niedosyt, bo prowadzili jeszcze więcej. Veszprem ma jasny cel - w końcu wygrać Ligę Mistrzów - a żeby dokonać trzeba odrobić straty. Każdy inny wynik będzie wielką porażką Węgrów.

Jako ostatni do boju staną zawodnicy FC Barcelony i Mieszkowa. To chyba jedyny ćwierćfinał, w którym sytuacja jest dość klarowna. Duma Katalonii wygrała w Brześciu 33:29 i tylko kataklizm może jej odebrać Final4.

Jak więc widać - w większości ćwierćfinałów dochodziło do zaskakujących wyników, jeżeli faworyci nie odrąbią strat będziemy mieli bardzo niespodziewany skład turnieju w Kolonii (12 i 13 czerwca).

Środa (19 maja)

Paris Saint-Germain Handball - THW Kiel, godz. 18.45 (pierwszy mecz 29:31)

SG Flensburg-Handewitt - Aalborg Handball, godz. 20.45 (pierwszy mecz 21:26)

Czwartek (20 maja) 

Telekom Veszprém - HBC Nantes, godz. 18.45 (pierwszy mecz 28:32)

FC Barcelona - HBC Nantes, godz. 20.45 (pierwszy mecz 33:29)

Więcej o piłce ręcznej posłuchasz w podcaście Handball Talks PL: