2021-05-13 20:42:06

SG Flensburg Handeweitt przegrywa w Danii! Aalborg bliżej Final4

Po zaciętym spotkaniu Aalborg pokonał SG Flensburg Handeweitt 26:21 i jest już jedną nogą w Final4. Rewanżowe spotkanie jedank zapowiada się bardzo ciekawie i na pewno czeka nas jeszcze wiele sportowych emocji.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym pomiędzy duńskim Aalborg a SG Flensburg Handeweitt gospodarze od samego początku meczu postawili trudne warunki. Po trzech bramkach z rzędu wyszli na prowadzenie 3:0, a rywale dopiero w 5. minucie spotkania zdobyli swoją pierwszą bramkę. Przyjezdni musieli gonić wynik, ale zmobilizowani do walki zawodnicy Aalborga utrzymywali swoje prowadzenie.

Na odrabianie strat gościom nie pozwalał Mikael Aggefors, który bronił kolejne rzuty przeciwnika. SG Flensburg Handeweitt nie mógł znaleźć sposobu na zatrzymanie Lukasa Sandella, który w sumie w pierwszej połowie meczu zdobył siedem bramek. Po zaciętych trzydziestu minutach rywalizacji gospodarze prowadzili 13:10.

Po zmianie stron goście błyskawicznie odrabiali straty i gonili wynik. Po chwili obie drużyny zanotowały przestój w ataku i popełniły serię prostych błędów. W 40. minucie po rzucie karnym Hampus Wanne doprowadził do remisu 14:14. Nie trwało to jednak długo. Goście znów zanotowali słabszy fragment gry a rywale znów odskoczyli na kilka bramek.

Pięć minut przed zakończeniem spotkaniem Aalborg Handball prowadził 24:20. Po obu stronach parkietu w drugiej połowie dobrze prezentowali się bramkarze drużyn -  Mikael Aggefors oraz Benjamin Buric. SG Flensburg Handeweitt  próbował zniwelować różnicę bramkową, ale skoncentrowani gospodarze do samego końca utrzymali wyprcowaną przewgę. Zespół z Danii nie dał sobie wyrwać zwycięstwa z rąk i w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu wygrał 26:21. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Felix Claar, który zdobył osiem bramek.

Aalborg Handball -  SG Flensburg-Handewitt  26:21 (13:10)