2021-05-10 15:58:17
Wojciech Staniec

FC Barcelona zmieni trenera po dwunastu latach!

Obecny sezon ma być ostatnim dla Xaviego Pascuala w FC Barcelonie! Te sensacyje doniesienia podało "Mundo Deportivo".

Akutalna umowa Pascuala z Barceloną obowiązywać miała do 2022 roku, ale ma zostać rozwiązana już po obecnym sezonie. Według informacji "Mundo Deportivo" klub i sam trener doszli już do porozumienia w sprawie wcześniejszego rozwiązania kontraktu.

Jeżeli ta informacja się potwierdzi to będzie to koniec pewnej ery w piłce ręcznej. Pascual jest trenerem FC Barcelony od lutego 2009 roku, gdy zastąpił na tym stanowisku Manolo Cadenasa. Przez ten czas Barca pod jego wodzą w 2011 i 2015 roku wygrała Ligę Mistrzów. W sumie Pascual zgromadził 50 trofeuów. Ostatnio jednak Barcelona pomimo potężnych wzmocnień nie może wygrać Ligi Mistrzów. 

Kilka tygodni w Barcelonie doszło do zmiany władz, nowym prezydentem został Joan Laporta. Według "Mundo Deportivo" Pascual miał nie czuć zaufania do siebie od nowych władz klubu. Już wcześniej "Barca straciła Aarona Palmarssona, któremu wygasa kontrakt z końcem sezonu. Islandczyk doszedł do porozumienia z władzami klubu, jednak sprawa się przegiągała z powodu wyborów. Rozgrywający nie chciał już dłużej czekać i związał się umową z duńskim Aalborgiem.

Barcelona jeszcze w tym sezonie ma szansę na zwycięstwo w Lidze Mistrzów, jednak ewentualne zwycięstwo nie będzie miało wpływu na odejście Pascuala. Jeszcze nie wiadomo, kto będzie nowym trenerem "Dumy Katalonii".