2016-11-29 19:50:00

Ambitna postawa beniaminka. Vive lepsze od Wybrzeża

Trzynaste zwycięstwo w sezonie padło łupem Vive Tauronu. Kielczanie pokonali przed własną publicznością Wybrzeże 33:25. Gdańszczanie pomimo porażki zaprezentowali się w hali mistrzów Polski z dobrej strony, a spotkanie przez czterdzieści minut było wyrównane.

Do tego starcia Vive Tauron przystąpiło bez kontuzjowanych od dłuższego czasu Michała Jureckiego i Patryka Walczaka. Trener Tałant Dujszebajew nie mógł też skorzystać z Tobiasa Reichmanna oraz Mateusza Jachlewskiego, który w ostatnim spotkaniu z Ppd Zagrzeb doznał urazu kolana. Jest jednak duża szansa, że obaj skrzydłowi będą gotowi na najbliższy pojedynek Ligi Mistrzów z Vardarem Skopje. Odpoczywał Uros Zorman. Szansę występu dostali młodzi Branko Vujović i Bartłomiej Bis.

Wybrzeże przyjechało do Kielc w mocnym składzie. Nie mógł zagrać będący po operacji barku Piotr Papaj. W składzie był nowy nabytek gdańszczan Paweł Niewrzawa dla którego był to drugi ligowy występ w zespole z Pomorza.

Trener Wybrzeża Damian Wleklak o pierwszy czas w tym meczu musiał poprosić już w 3. minucie, a wszystko przez to, że jego drużyna przegrywała wtedy 0:3. Jego uwagi poskutkowały, gdańszczanie zaczęli grać lepiej i w 17. minucie zmniejszyli straty do jednego trafienia (9:8). W kieleckim zespole od początku grał Sławomir Szmal i "Kasa" spisywał się bardzo dobrze i był pewnym punktem "żółto-biało-niebieskich".

W 24. minucie zawodnicy z Pomorza zdobyli dwie bramki z rzędu i wyszli na pierwsze prowadzenie w tym meczu - 12:11. Vive Tauron jednak szybko zareagowało na taki obrót spraw, odrobiło straty i po pierwszej połowie prowadziło 16:14.

Przyjezdni przez dziesięć minut drugiej połowy dotrzymywali kroku mistrzom Polski. Później kielczanie podkręcili tempo, dobrze wyglądała ich gra w obronie, dzięki czemu mogli zdobywać bramki z kontry. Nie do zatrzymania był Julen Aguinagalde, którego koledzy co chwilę obsługiwali dobrymi podaniami. Ostatnie minuty meczu należały do gospodarzy, którzy wygrali 33:25.

Vive Tauron Kielce - Wybrzeże Gdańsk 33:25 (16:14)

Vive Tauron: Szmal - Vujović 1, Chrapkowski, Kus 3, Aguinagalde 8, Bielecki 4, Strlek 3, Bis, Lijewski 5, Jurkiewicz 1, Paczkowski 3, Bombac, Djukić 5.

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 6, Podobas, Skwierawski 2, Kornecki 1, Bednarek, Sulej 2, Niewrzawa 6, Rogulski 1, Prymlewicz, Wróbel 2, Salacz, Kostrzewa 5.