2019-10-14 11:03:00
Karolina Zielonka

MUKS Zagłębie Sosnowiec rozgromił NLO SMS ZPRP III Kielce (zdjęcia)

Sobota to kolejny dzień weekendowych zmagań SMS ZPRP Kielce. Tym razem uczniowie z rocznika 2003 podjęli MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec. Choć kielecka młodzież walczyła ile sił, to doświadczenie i przeważające warunki fizyczne gości zadecydowały, że odnieśli oni triumf.

Obrona zawodników z Sosnowca była nie do przebicia. Kielczanie nie byli w stanie skonstruować ataku, który dałby im pewne trafienie. Wykorzystywali to konsekwentnie goście, którzy łapali piłki i wyprowadzali skuteczne kontrataki. Spowodowało to, że w piętnastej minucie meczu MUKS Zagłębie miał na swoim koncie zaliczkę w postaci sześciu trafień. Wtedy Sebastian Świt zdobył dwie bramki z rzędu i dał nadzieję swoim kolegom, że są w stanie zmniejszyć straty i odwrócić losy spotkania.

Niestety, jak szybko się ona narodziła, tak szybko umarła. Zawodnicy z Sosnowca powrócili do realizacji swoich meczowych założeń i powiększali przewagę z minuty na minutę. Po trzydziestu minutach wynosiła już siedem trafień. Druga część spotkania nie przyniosła żadnych zmian. W grze obu zespołów. SMS wciąż nie była w stanie pokonać wspaniale funkcjonującej defensywy gości. Młodzież gubiła piłki, oddawała rzuty obok bramki albo obijała słupki. Ekipa z Sosnowca poczuła, że ma ogromną przewagę nad gospodarzami i wykorzystywała to w każdym możliwym momencie. Dzięki temu MUKS Zagłębie odniósł wysokie zwycięstwo 35:23.

NLO SMS ZPRP III Kielce – MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 23:35 (10:17)

NLO SMS ZPRP III Kielce: Poźniak, Jastrzębski – Będzikowski 5, Makuła 1, Wiaderny 3, Wiatrzyk 2, Świt 1, Antolak 1, Michałowicz 2, Kacprzyński 1, Majchrzak 2, Jarosz 3, Kotliński 1, Grzybowski.

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec: Ratuszniak, Mentel – Solecki 1, Postawa 1, Chromy 7, Bujoczek 2, Liwocha 3, Korzyniec, Popczyk 1, Migała 1, Kowalski 4, Fidyt 6, Ciepliński, Płonka 5, Szlinger 1, Namyslo 3.