2019-10-12 12:13:00
Karolina Zielonka

Dziesięciobramkowy triumf NLO SMS ZPRP II Kielce nad SPR Stal II Mielec

Piątkowy wieczór rozpoczął weekendowe granie w hali przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach. Pierwsze spotkanie rozegrano pomiędzy zawodnikami NLO SMS ZPRP II Kielce a SPR Stal II Mielec. Spotkanie już od pierwszej minuty zdominowali gospodarze, którzy bez problemu odnieśli zwycięstwo 35:25.

Podopieczni Mariusza Jurasika szybko, bo w pięć minut wypracowali dwubramkowe prowadzenie. Starali się je podwyższać wykorzystując każdy błąd przeciwnika. Dodatkowo w bramce świetnie spisywał się Jakub Ałaj, który bronił rzuty zarówno z linii szóstego, jak i dziewiątego metra.

Uwieńczeniem jego dobrej dyspozycji był obroniony rzut karny. Ta interwencja dała SMS pięciobramkowe prowadzenie 10:5. Ałaj, Ałaj, Ałaj! Fenomenalny nie tylko w bramce, ale też na środku boiska, gdzie w stylu Sławomira Szmala przechwycił piłkę skierowaną do zawodnika Mielca w szybkiej kontrze. Goście byli bez szans, by pokonać kieleckiego golkipera. Obrona mielczan nie była w stanie powstrzymać Filipa Węgielewskiego, który podawał piłkę w każdy możliwy sposób, a jego koledzy pewnie łapali jego podania i zdobywali bramka za bramką. Szczególnymi ,,tanecznymi” umiejętnościami popisał się Miłosz Bączek, który z łatwością ograł dwóch obrońców, dostał się do linii szóstego metra i stamtąd zdobył bramkę odbijając najpierw piłkę o lewy słupek, a ta potem wpadła między słupki.

Druga część spotkania rozpoczęła się od błędów ze strony SMS, ale zespół z Mielca nie wykorzystał chwili słabości gospodarzy i nie odwrócił wyniku spotkania. Kielczanie w tej połowie popisywali się rzutami z podłoża, ale również i goście próbowali tej sztuki. Udała się ona Hubertowi Skucińskiemu, który zaskoczył kieleckiego bramkarza rzutem lądującym tuż obok jego nogi.

Sześćdziesiąt minut pokazało, że ekipa SMS Kielce jest co najmniej o klasę wyżej niż SPR Stal II Mielec. Gospodarze pewnie triumfowali 35:25.

NLO SMS ZPRP II Kielce – SPR Stal II Mielec 35:25 (19:11)

NLO SMS ZPRP II Kielce: Ałaj, Trojanowski – Czekaj 5, Kosiba 1, Pacuła 5, Bączek 5, Węgięlewski 4, Głuszczenko 6, Kapela 5, Tomczak 4, Rosowski.

SPR Stal Mielec: Witkowski 2 – Draguła, Dzierga 1 , Wiącek 4, Osmola 1, Nadzieja, Skuciński 5, Chudzik 1, Batko 2, Jacek 2, Ziomek 1, Mrozik 1, Kozioł 5.