2019-08-04 20:32:00

Chrobry pokonał Gwardię i zwyciężył Fitarena Cup. Trzecie miejsce dla Energi MKS-u

W niedzielę zakończył się turniej Fitarena Cup w Lubinie. Najlepsi okazji się zawodnicy Chrobrego Głogów, którzy pokonali w finale Gwardię Opole. Miejsce na podium wywalczyła także drużyna Energi MKS-u Kalisz.

O trzecie miejsce w turnieju Zagłębie zagrało z Energą MKS-em. Po pierwszej połowie lubinianie prowadzili różnicą jednej bramki. Po zmianie stron kaliszanie doprowadzili do remisu i zbudowali przewagę, której nie udało się już odrobić "Miedziowym".

MKS Zagłębie Lubin – MKS Energa Kalisz 25:28 (12:11)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik – Adamski 2, Bogacz 1, Borowczyk, Bysiak, Chychykalo 6, Drobiecki 2, Dudkowski 2, Gębala 2, Hajnos 7, Kasperski, Kupiec , Mrozowicz, Pawlaczyk, Stankiewicz 2, Sroczyk 1, Tokaj.

MKS Energa Kalisz: Krekora, Liliestrand – Kwiatkowski, Galewski , Bożek , Gąsiorek , Kamyszek 4, Drej, Klopsteg 4, Misiejuk, Szpera 4, Pilitowski K. 1, Pilitowski M. , Malyarevich 5, Kniazieu 2, Krytski 8, Adamski.

W finale turnieju Chrobry zmierzył się z Gwardią Opole. Od samego początku mecz był wyrównany i po trzydziestu minutach tablica wyników pokazywała 14:14. Głogowianie postawili twardą obronę, z którą mieli problemy rywale. Zespół z Opola walczył do samego końca, ale Chrobry nie dał sobie wyrwać zwycięstwa z rąk i ostatecznie triumfował w Fitarena Cup.

SPR Chrobry Głogów – KPR Gwardia Opole 29:26 (14:14)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Wawrzyniak 5, Podobas , Sadowski 5, Klinger 3, Babicz 2, Tylutki 2, Zdobylak 6, Orpik, Jamioł 2, Krzysztofik 3, Marszałek , Bekisz, Przysiek 1.

Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 4, Ścisłowicz 1, Siwak , Zarzycki 2, Klimków 1, Małecki , Mokrzki, Zieniewicz 3, Jankowski 2, Zadura , Kawka, Mauer 2, Milewski 3, Morawski 2, Działakiewicz 2, Stefani, Skraburski 2, Dobrowolski, Kurus, Balcerek.