2019-08-03 13:43:00

Porażka NMC Górnika Zabrze z niemieckim drugoliwcem

Zawodnicy NMC Górnika przegrali przed własną publicznością z HC Elblorenz Drezno 25:30. Po pierwszej połowie zabrzanie prowadzili 12:11.

Gospodarze udanie weszli w to spotkanie, cały czas prowadzili. Po przerwie w pewnym momencie wygrywali nawet 14:11. Później jednak NMC Górnik zanotował przestój, okres między 38. a 48. minutą przegrał aż 1:7.

Pod koniec spotkania zabrzanie odrobili zmniejszyli straty, ale końcówka spotkania należała do zespołu HC Elblorenz Drezno, który wygrał różnicą pięciu bramek.

Zobacz: Rafał Gliński drugim trenerem NMC Górnika Zabrze

HC Elblorenz Drezno to ekipa z Niemiec, która na codzień występuje w II Bundeslidze.

NMC Górnik Zabrze - HC Elblorenz Drezno 25:30 (12:11)

NMC Górnik: Skrzyniarz, Galia, Kazimier – Gluch, Daćko 1, Tomczak 3, Sićko 2, Bis 3, Łyżwa 2, Sluijters 1, Czuwara 3, Pawelec, Buszkow 1, Gogola 4, Kondriatiuk 3, Adamuszek 2.

HC Elblorenz: Huhnstock, Vogt, Gores – Pulay 6, Dierberg 4, Buschmann 2, Dumcius 5, Kretschmer, Jungemann, Hoffmann 1, Gress 2, Vanco 2, Quade 3, Kasal, Thummler 2, Pechstein 3

źródło: handballzabrze.pl