2016-12-11 16:40:00

Legionowo przełamało fatalną serię, pewny triumf Wybrzeża. Orlen Wisła rozbiła Stal

Trzy spotkania PGNiG Superligi zaplanowano na niedzielę. KPR Legionowo pokonało Zagłębie Lubin. Z kolei Wybrzeże Gdańsk grało z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, a Stal Mielec podejmowała Orlen Wisłę Płock.

Dla zespołu KPR Legionowo ostanie miesiące były bardzo trudne. Liczne kontuzje, zmiana trenera i seria porażek nie mogły napawać optymizmem. Zawodnicy klubu spod Warszawy ostatni raz ze zwycięstwa cieszyli się 14 października, jednak w ostatnim ligowym meczu w 2016 roku podopiecznym Roberta Lisa udało się przerwać fatalną passę sześciu kolejnych porażek i ograć Zagłębie Lubin 26:25.

Efektowne zwycięstwo odniosło Wybrzeże Gdańsk, które pokonało Piotrkowianina Piotrków Trybunalskiego 31:20. Gospodarze już w pierwszej połowie dali jasny sygnał, że chcą wysoko wygrać, bo na przerwę schodzili prowadząc 17:9. Po wznowieniu gry gospodarze nadal kontrolowali przebieg spotkania i jeszcze powiększyli przewagę nad drużyną z Piotrkowa Trybunalskiego.

Zdecydowanym faworytem meczu w Mielcu była Orlen Wisła. "Nafciarze" nie mieli żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Płocczanie byli lepsi w każdym aspekcie i zasłużenie zdobyli komplet punktów. Gospodarze mieli tylko przebłyski dobrej formy, tak jak w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Co ciekawe grający w Mielcu, a wypożyczony z Orlen Wisły - bramkarz - Tomasz Wiśniewski zdobył dwie bramki.

KPR Legionowo - Zagłębie Lubin 26:25 (13:12)

Wybrzeże Gdańsk - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 31:20 (17:9)

Stal Mielec - Orlen Wisła Płock 20:34 (8:18)