2019-05-23 13:06:00

Kulesz i Sulic zawieszeni! Nie zagrają w finale, zapłacą też karę

Komisarz Ligi zdecydował o zawieszeniu na dwa mecze Renato Sulicia i Uładzislau Kulesza. To pokłosie zdarzeń z pierwszego finałowego meczu PGNiG Superligi pomiędzy Orlen Wisłą Płock a PGE VIVE Kielce.

Oba zdarzenia miały miejsce pod koniec pierwszej połowy. W 28:40 minucie gry Renato Sulić uderzył Alexa Dujshebaeva, według Komisarza Ligi było to zachowanie z premedytacją i złośliwe. Chwilę później w 29:30 minucie Uładzislau Kulesz uderzył kolanem Renato Sulicia. Według Komisarza to także było działanie z premedytacją i złośliwe.

Obaj zawodnicy zostali zawieszeni na dwa mecze, oznacza to, że nie zagrają w sobotnim finałowym starciu w Kielcach oraz opuszczą pierwszy pojedynek nowego sezonu.

Zarówno Sulić, jak i Kulesz będą musieli zapłacić po 2000 złotych. Od tej kary nie ma odwołania.

O ewentualnych konsekwencjach wobec sędziów, którzy przeoczyli obie te sytuacji w komunikacie nie poinformowano.